TAŞOVAMIZIN HAYALİ OLAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GERÇEK OLUYOR…

Organize Sanayi Bölgesi OSB ile ilgili 23 Eylül 2020 Çarşamba günü Taşova Müftülük toplantı salonunda bir araya gelindi.

Saat 14.00’de başlayan toplantının açış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı OSB’nin ilçemiz için önemini vurgulayan kısa bir bilgilendirme konuşması  yaptı. Toplantıya: Kaymakam Mustafa Berk Çelik, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Belediye Başkanı  Bayram Öztürk, TESOB Başkanı Süleyman Torun, İl Genel Meclisi üyesi Duran Yeter, siyasi parti temsilcileri, Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Adnan Kara, Sanayiciler ve esnaflar katıldı.

ATSO Başkanı Kırlangıç,”Taşova’dan 120 üyemiz var. OSB açılması girişiminin ciddiliği anlamında Bakanlık 2 milyon 500 bin liranın peşin olarak yatırılmasını istiyor. Amasya 4. Suluova ve Merzifon 5. bölge, Taşova OSB 6. bölge olacak. 6. bölge demek yatırımcı için çok cazip bir fırsat. Geçtiğimiz günlerde Suluova’ya yatırım düşünen bir tekstil firması bu durumda Taşova’ya yatırım yapabileceğini ifade etti. Çünkü 6. bölgede yatırımcı için önemli avantajlar var” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Öztürk; ”Taşova’nın doğuda kalması bazı hizmet noktasında ihmal edilmiş, kalkınmayı geciktirmiştir. İstihdam sorununu çözmedikçe göçü durduramayız. Dörtyol bölgesindeki alan devletimizce OSB için uygun görülmüştür. Konu ile ilgili kurumlardan durumu araştırdık. Ankara’da Sanayl ve Tarım Bakanlığı ile görüştük. Valimiz OSB konusunda uzman. Olayın mali boyutu Esnaf Odasınca bir kampanya ile başlatıldı. Taşova’nın geleceği parlaktır. Cenab-ı Hak bu yolculuğumuzu hayırlı eylesin”dedi.

Kaymakam Çelik ise; ”Hepiniz bu  toplantımıza  hoş geldiniz. Taşova’nın  gelecek yüz yılının adımlarını atıyoruz. Bugün bir koyacaksınız üç yıl sonra  yüz alacaksınız.Bu paydadan en  çok esnaflarımız yararlanacak.Biz  yarınlarda burda olmayacağız belkide  belediye başkanımızda  olmayacak tüm esnaflarımız  bu OSB ‘den faydalanacak. Benim memleketim Sivas  Gölova. Gölova’ya giderken bu OSB’nin tıkır tıkır  çalıştığını göreceğiz.Sizlerin isimleri tarihe  geçecek.”

Kampanya’ya maddi katkıda  bulunanların isimleri okunurken, İlk etapta  52  Bin lira toplandı.Rakam gün  sonunda 108 Bin 500 liraya  ulaştı. 30 Eylül 2020 çarşamba  gününe  kadar 525 bin lirayı bulması gerekiyor.

Kampanyaya katkıda bulunmak isteyen Taşova gönüllüleri için;

Hesap No : 16000057
IBAN : TR94 0001 2009 3030 0016 0000 57
Şube : 303 / TAŞOVA / AMASYA ŞB.

 

 

Yorum Ekle