Amasya İtimat

OKULLAR HAYAT OLSUN TOPLANTISI YAPILDI

‘OKULLAR HAYAT OLSUN’ PROJESİ KAPSAMINDA YÖNETİM VE YÜRÜTME KURULLARI OLUŞTURULDU.


Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan başkanlığında Taşova Öğretmenevi AB Proje Ofisinde 22/03/2012 günü, Milli Eğitim Bakanlığı “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında yapılması gerekenlerin belirlendiği bir toplantı yapıldı. Bu proje ile eğitim-öğretim zamanı dışında da okulların halkın hizmetine açılması amaçlanıyor.


Taşova’da eğitim kurumlarından halkın daha aktif yararlanmasına imkan sağlamak amacıyla yurt genelinde başlatılan ‘Okullar Hayat Olsun’ projesine yönelik olarak Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan başkanlığında yapılan toplantıya Taşova ilçe ve belde belediye başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Şube Müdürü Hamit Akkoyunlu ve Orman İşletme şefi katıldılar.


“Okullar Hayat Olsun” projesi neticesinde meslek edindirme kursları ile sanat ve hobi içerikli kursların gerçekleştirilebileceğini ve ilçe genelinde hayat boyu öğrenmenin yaygınlaştırılmış olacağını vurgulayan Kaymakam Şivgan “Güzel bir çalışma olacağına inanıyorum. Böyle bir proje olmadan önce de biz ve  belediyelerimiz tüm okullarımıza ve öğrencilerimize her türlü desteği veriyorduk.” dedi.


Okul ve okul bahçelerinin belediyenin de verdiği destekle velilerin, mahalle sakinleri ve çevre halkının hizmetine açılmasının amaçlandığı belirten Kaymakam Şivgan, “Okullarımız, öğrenci ve yetişkinler için birer ömür boyu eğitim merkezleri, eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkan veren ‘yaşayan güvenli alanlar’ haline dönüştürülmesi hedeflenmektedir.” dedi.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, proje hakkında açıklayıcı bilgiler verdikten sonra, “Okul bahçelerinin fiziki yapıları yeniden düzenlenmesi gereken bir okulumuz olursa proje kapsamında yeni düzenlemeleri yapılacak. Hem belediyemiz, hem Orman İşletme Şefliğimiz hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ellerinden geldiği kadar bu okulları ve bahçelerini bölge sakinlerinin en iyi şekilde faydalanmasına sunmak için çaba sarf edecek.” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.