ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi bugün sona ererken, ilimizde 4764 öğrenci 466 öğretmen karne heyecanı yaşadı.

Tüm yurtta olduğu gibi eğitim öğretime devam etmekte olan okullarda yarı yıl tatili başlıyor. Binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren yarı yıl tatili 2016-2017 eğitim öğretim yılında 16 gün yapılacak.

20 Ocak’ta başlayan tatil, 6 Şubat’ta sona erecek. Atatürk Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Kaymakam Kudret Kurnaz , İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy ve veliler katıldı.

Kaymakam Kurnaz örencilere karnelerini dağıttı. Bu tatili kitap okuyarak değerlendirmelerini istedi. Hiç değil ise bir kitap okumalarını isterken, yarı yıl tatili sonunda öğretmenlerin takip etmelerini söyledi.

Öğrencilerin karnelerini almasıyla birlikte yarı yıl tatili de başlamış oldu. Öğrencilerin dört gözle beklediği yarıyıl tatili. 16 gün gibi kısa bir süre olsa bile öğrenciler tatilin keyfini yaşayacaklar.

Yarı yıl tatilinin ardından 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.

 

 

Yorum Ekle