“Öğrenci velileriyle kahvaltılı tanışma kaynaşma” etkinliği 

2021-2022 Eğitim öğretim yılında Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu İdaresi ve Okul Aile Birliğinin Tertip ettiği “Öğrenci velilerimizle kahvaltılı tanışma kaynaşma” etkinliği  7 Ekim Perşembe günü okul yemekhanesinde  gerçekleştirildi.

Kahvaltıyı ve Müftü Ferhat Koçak’in yemek duasından sonra programa geçildi.
Program okul öğrencisi Abdurrahman Doğan’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Davetlilere Okul tanıtım sinevizyonu izletildi.

Okul müdürü Kadir Derebaşı açılış konuşmasında; “Okul  idaremiz her zaman öğrencilerimizin yanında olmuştur. Okul formalarını ücretsiz dağıttık, kız öğrencilerimize ayrıca eşarp dağıtımı yaptık. Bu tür yardımlarımız devam edecektir. Biz onların başarılı olmasını okulun başarısını  artırmasını istiyoruz, her türlü fedakarlığa  hazırız, velilere kahvaltıya katıldıkları için teşekkür ediyorum”
Okul Aile Birliği Başkanı Kazım Özdemir ise yaptığı konuşmada; “İmam hatipli olmak onurdur, bu ülkenin mayasıdır, harcıdır. Çocuklarımıza bu şuuru verme gayreti içindeyiz. Okulumuzun başarısı için el birliği ile çalışalım. Devletimiz böyle güzel bir mekan vermiş, değerini bilelim, hakkını verelim. Okulumuzun çalışmalarını yakınlarımıza, komşularımıza’ anlatalım.”

Etkinlik Müftü Koçak’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Yorum Ekle