NECMİ ÇELİK GÖKPINARLILARA SESLENDİ

AMASYA İLİ TAŞOVA İLÇESİ GÖKPINAR KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ONURSAL BAŞKANI NECMİ ÇELİKİN KÖY HALKINA HİTABEN KONUŞMA METNİ
Sayın Gökpinarlı hemşerilerim,senelerce topraklarını ekip biçtiğimiz köyümüzün yiğit ve kahraman yağız delikanlıları sizlerin mağdur duruma düşmeniz sizleri ve bizleri yıldıramayacak daha güçlü olacağız.Köyümüzün kaderiyle oynayanların karşısına hep beraber tek yumruk olacağız.Bu gün birlik beraberlik zamanıdır.Yapılan haksızlıkların hesabını kanuni yollardan arayacağız,bazı kardeşlerim hata yapmış olabilirler onları çok iyi anlıyorum,onlara kırıcı sözler söylemeyelim,onlar şu andan itibaren bin pişman olmuşlardır.Eziklik hissediyorlar,bu köy hepimizin köyüdür..
Bende çok üzüldüm hatta bu köye dönüp yatmayacağım,insanları ile görüşmeyeceğim, bu köye uğramayacağım,benim böyle bir köyüm yok diye karar vermiştim.Tabi ki bu görüşlerimi sayın Celal ÜLKER`e telefon görüşmesinde ağlayarak bildirerek konuşmalarıma son verdim.Ben bu kadar üzüldüysem o köyde yaşayan büyüklerimin,küçüklerimin ne durumda olduklarını anlıyorum.Ben her gece yatmadan önce köyümü hayal ediyorum.Şimdi birbirimize ihtiyacımız var.Gelin küskünlükleri bir tarafa
bırakalım,ne kadar kahretsekte bu köy bizim köyümüz,bizlerden yardım bekleyen köylülerimize yardım edelim,bağrımıza basalım gücümüzü ortaya koyalım.Nitekim 18.12.2011 tarihinde dernekte yapılan ve tüm köylülerimizin bir arada olduğu ve aynı düşüncelerde olduğumuza kanatindeyım.Köyüne küsen ve kahreden sevgili hemşerilerimi tek yumruk olmaya davet ediyorum.Bir arada istişare etsinler bizleri yanlız bırakmasınlar.Başta Cemil SAYIN kardeşimi aramızda görmek istiyorum tabiki amca çocukları ile beraber.Yılmadan bu köyümüz için çalışalım Ben Cemil SAYIN kardeşimin bu dönem dernek başkanı olmasını çok istedim. Bu konularda yapmış olduğu çalışmalardan dolayı köyümüzden böyle yiğitlerin çıkması bana ve sizlere gurur veriyor. MEDYA TV`deki toplantıya Cemil SAYIN kardeşim katılsaydı o zaman Cemil kardeşimin vermiş olduğu mücadeleyi daha iyi anlardınız. Cemil kardeşim abi ben köyüme küstüm,annemi alıp bir daha bu köye dönmeyeceğim beni bu köylüler mücadelemde yanlız bıraktılar diye köylü hemşerilerine kırıldığını üzülerek dinledim. Sayın Cemil SAYIN kardeşim olanları bir tarafa bırak hep beraber köyümüzün onurlu mücadelesine tüm Gökpinarlılar olarak devam edelim.

Gökpınarlı olupta bu mücadeleye katılmayanları esefle kınıyorum.yarın herhangi bir durumda meclisleri düğünleri,cenazeleri olduğu zaman bu köyün insanları hep beraber koşuyorlar bu onurlu davamız için avukat tutulmuş olup,davamızı açtık.Maddi ve Manevi desteklerimizi hep beraber vereceğiz. Sosyal yardımlaşma derneğimizin arkasında dimdik durun.

Benim köyde bir karış toprağım yok ama onurum ve gururum var,gökpınar köyü benim namusumdur.Gökpinar köyü için amasyalı istanbulda ki sivil toplum kuruluşları ile istişare halindeyim. Onların kanalından,Ankarada ki amasya milletvekilleri ile görüşmeler yapıyoruz.köyümüzün makhus talihini yenmeye çalışıyoruz.içimizdeki cevherler tek,tek ortaya çıkmaya başladı.”Muzaffer BULUT`un oğlu “Ömer BULUT” dernekte çok güzel konuşma yaptı.Böyle yiğitler var oldukça gökpınar köyünün sırtını kimse yere getiremiyecektir.”Yavuz ÜLKER” kardeşim Amasya Valiliğindeki brifingi çok şeyleri ortaya çıkarmıştır.

Benim köyümün üzerinden hiç bir Allahın kulu rand peşinde olamaz.Duyumlara göre,tanımadığımız bir şahıs 75 Bin TL rüşvet aldığını söylüyorlar bu şahıs en kısa zamanda tespit edilip,Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda dernek olarak bulunup,takip etmemiz lazım.Bu köyü çobansızmı zannediyorlar.

Gökpınarlı olarak istanbul da yaşayan bin nüfus var aynı zamanda resmi derneği var,bu dernek boş durmuyor köyü için elinden ne gelirse yapacak,bazı dernek üyelerimiz bilip bilmeden kulaktan dolma sözler sarfediyorlar. Dernek şimdiye kadar ne yaptı diyorlar biz istanbul da amasyalı dernekler arası kaynaşma,tanışma,fulbol turnavalarına her yıl katılıyor.her yıl martın 15`inde düzenleniyor.Gökpinarköyü sosyal yardımlaşma derneği bu turnavalara “2007”yılından beri katılıyor ve her sene yeni derneklerle tanışıyor vede başarılı oluyor her sene amasyalı sivil toplum kuruluşları ile tanışıyor.Amasyanın yedi ilçesine Gökpinar köyümüzü tanıtıyoruz.Gökpinar köyü “1000” hanelik beldeleri yeniyor.Amasya ili ve ilçelerinde marka köy olmuştur. Gökpinar köyü spor takımı ile oynayacak takımların oyuncuları sahaya çıkarken bacakları titriyor.

Böyle bir takımımızın olduğunu biliyormusunuz.ben 3 ay bu etkinliklere katılarak takımımıza moral veriyorum.hemde maddi ve manevi yardım yapıyorum.Sponsorluğuda kardeşim Laden Optiğin sahibi Mehmet ÇELİK karşılamıştır.Dernek üye aidatlarından bir kuruş almıyor sporcular kendileri karşılıyor masraflarını.Bazı dernek üyelerimiz dernekten para alıyorlar biz aidat ödemiyoruz diyorlar.Halbuki bu etkinliklerde Amasyalı istanbulda ki bürokratlarla tanışıyoruz.Şu andaki köyümüzün zor durumunu duyan bürokratlar hep yanımzda Biz bu turnuvalara katılmak,Amasya İli Taşova İlçesi Gökpinar Köyünü tanıtmak istiyoruz Katılmaz iseniz bu köyü kim tanır.

Dernek köye ne yaptı diyen ve aidatlarını ödemeyen üyelerimiz var.Dernek köye nemi yaptı Köy konağı kurulduğu gün Bin TL yardım toplandı.Köy konağına 4 Bin TL sıva parası yardım etti.Bunu vermeyen üyelerimiz köylümüz var Sen önce aidatını yatır..Ondan sonra konuşma hakkın olsun sayın hemşerilerim…Köyün girişinde köyü tanıtan giriş takını kim yaptı,dernek yaptı..Köyün camisinin anfisini kim aldı,Höpörleri kim aldı,Birde bu köye yazın koşarak gidiyorsun camide ezan okuyorsun “Kimin anfisi ile,Kimin hopörleri ile derneğin aldığı malzemler ile”Acaba herkesin bir kuruşu nasip oldumu bu camiye.

Derneğin “2008” yılında yapmış olduğu sarıyer bahçe kapı piknik alanında anonslarımı yaparken gökpinar köyünü misafilere tanıtırken “yaram içerde yaram içerde veremmı kansermi yaram içerde” diyerek anons yapmıştım.Doğru söylemişim bir ara anons ederken nefesimin aniden kesildiğini hissettim ama kimseye belli etmedim.Ben orda bittim.İki defa kanama geçirdim gökpinar köyünün yarasını içinde (maden kömürü) benimde yaram içinde.

Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Necmi ÇELİK

 

Yorum Ekle