Amasya İtimat

Müslüman (?) ve lgbt… (Zümrüt Aysun  Caba)

“Bizim mahalledekiler beni sevmedi bari kendimi karşı mahalleye beğendireyim” çabası içinde olmak ne kadar doğru, ne kadar etik?

Yıllardır bazı insanların siyasi görşünün değiştiğini görürüz. Bu normaldir. Ancak bunlardan bazıları vardır ki, yeni mahalledekiler kendini kabul etsin diye eski mahallesine dil uzatır. Bazıları da vardır ki, yeni mahalledekilere sevecen görüneceğim diye duruşuna uygun olup olmadığı tartışma götüren konularda uymasa bile yeni mahallesinin fikirleri ile kendi hedef fikrini uygunmuş gibi sunar.

Bugünlerde yeni bir akım çıktı müslüman lgbtliler. Nasıl oluyorsa?

Lut kavminin helak edilme sebebi onların lgbtli olmayı tercih etmeleri ve bunu alenileştirmeleri olduğu tüm kutsal metinlerde yer alır. Kur’an-ı Kerim’de de yer alır. Açık ve nettir. Yani Allah lgbtlileri helak etmiş. Demek ki çok kızdığı bir davranış. Ayetler bu kadar açık iken hadi diyelim lgbt’liler toplumda yer edinebilmek için kendilerini müslüman olarak tanıtıyor, peki normal müslüman yaşamı sürdüğünü iddia eden ve lgbtli olmayan biri bu durumu nasıl olağan görüyor.

Gençlikte herşeyi özgürlükçü bir bakışla normal gibi görebilirsin, zira henüz tam olarak yolunu bulmuş sayılmazsın, o yüzden de bazı fikirlerin eyleme dönüşmediği sürece affedilmeye müsaittir
.
Ancak eğer çok çok genç değilsen ve yolunuzu bulduğunuzu iddia ediyorsanız ve hele de bu yol kutsal bir yol ise… işte o zaman sadece davranışından değil paylaştığın söz ve savunduğun fikirlerinden de sorumlusun.

Inancınız kutsal ise zaten size sınırlarınız bildirilmiştir. Hani ” haddi aşmayınız… ” der ya bazı ayetlerde, işte haddimiz bildirilir ve “bu haddi aşmayın eğer doğrulardansanız” denir.

Ama ben kendime yepyeni ama ortaya karışık bir inanç belirledim diyorsanız da o zaman müslümanım demek niye? İllede ben müslümanım diye diretiyorsanız o zaman bu haddi aşmanın getireceği cezayı kabul ediyorum demiş oluyorsunuz. Bunun farkında mısınız?

Ancak bir müslüman cehenneme gitmekten korunmak için çabalar asıl ve ilk hedef basamağı budur. Zira Allah rızasını kazanmak daha üst mertebeyi gerektirir. Demem o ki hem cehennemden korunma çabası içinde yaşayacaksın ama kutsal metinlerde açıkça yerleri cehennemdir denilen lgbtlileri savunacak koruyup kollayacaksın….

Bu bir çelişkidir.

Bunu kavramak için aydın müslüman olmana yani İncil, Tevrat ve Kur’an dahil tüm kutsal metinlere hakim olman gerekmez.

Düz mantık yürütün:

Allah lgbtlileri katletmiş.
Öyleyse lgbtli olmak Allah’ın asla istemediği bir davranış.

Lgbtlileri savunmanın da Allah’ın beğenmeyeceği bir davranış olacağı zaten bu öncül ve sonuçtan gayet açık anlaşılıyor.

Müslümanım diyorsan kiminle dans ettiğini iyi bileceksin…

Yani demem o ki LGBTlileri övmek bir müslümana düşmez… Takdir Allah’ındır.

Şaşırtmayalım inşallah…

Zümrüt Aysun caba
01 Eylül 2022

 

Yorum Ekle