Amasya İtimat

MAKMARARDI YAYLASI ŞENLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENİLDİ

      Geleneksel hale gelen Destek Kasabası Makmarardı Yayla şenliği  25- 26 Ağustos 2012 günleri gerçekleştirildi

      Destekliler Derneği  tarafından  2003 yılında başlatılan Makmarardı Yala şenliğinin bu yıl 10. bayram havasında gerçekleşti.Destekliler Derneği ve Destek Belediyesi Başkanlığının ortaklaşa düzenledikleri şenlikte;Sanatçı Haydar Ulaş,Ordulu Yasemin,Mustafa Elmas,Piyanist Erol Aydın sahne alırken,sunuculuğunu Medya TV Anadolunun Sesi programcısı Salih Turgut ve Barış Gün yaptı.

    Dernek Başkanı Bahri Öz  yaptığı açıklamada;”Şenliğimize sponsorluk yapan İşadamı Özgür Ağış ve Oğullarına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum .Başkanımız Nizamettin Cingöz,Almanya Destekliler Dernek Başkanı Nazmi Yeral ile beraber 10. Makmarardı Yayla şenliğini  büyük bir çoşku içerisinde gerçekleştirdik.Bayram havasında  yapılan Makmarardı Yayla şenliğine katılan küçüğünden büyüğüne herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

    Şenliğin birinci günü yapılan halat çekme,çuval yarışları heyecan yarattı .25 Ağustos günü yayla şenliğine  Amasya CHP Milletvekili Ramis Topal İl  ve İlçe yönetimi katıldı. Akşam  Ordulu Yasemin’in okuduğu parçalarla şenlik geç satlere kadar sürdü.

   26 Ağustos 2012 Pazar günü Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir,Alpaslan Belediye Başkanı Durmuş Özer,Boraboy Belediye Başkanı Hama Döner,Akınoğlu Belediye Başkanı Bekir Öztürk, Belevi Belediye Başkanı Ahmet Alan ,Özbaraklı Belediye Başkanı  Cevdet Üstün,İl Genel Meclisi Üyeler, Yusuf Koca ve Sezai Cingöz’ün katıldığı Makmarardı Yaylası şenliğinde  hediye çekilişler ve sanatçıların okuduğu parçalarla sürdü.

Şenliğe veda konuşmasını  Beldiye Başkanı Nizamettin Cingöz,Destekliler Dernek Başkanı bahri Öz,Almanya Dernek Başkanı Nazmi Yeral ve her iki derneğin yönetiminin mesajlarları ile sona erdi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.