Amasya İtimat

KÖYLERDE HALK DEĞİŞİM İSTİYOR…

Haber: Cesarettin Tuzla

İYİ Parti İlçe Başkanı Salih Aşçı ve yönetim kurulu seçime hazırlık için sahada çalışmalarını sürdürüyor. 14 Mayıs seçimlerine kısa bir kala köy ziyaretlerinde  sıcak ilgi ile karşılayan vatandaşlar artık değişim istiyor.

İyi Parti yönetimi, Program dahilinde yaptığı köy ziyaretlerinde  vatandaşın dertlerini dinledi. Sorunlar ortada, mutfak yanıyor, kimse bunları göz ardı edemez diyen Başkan Aşçı;  ”Kırsal kesimlerde tarım ve hayvancılıkla geçimi sağlayan köylüler ”Artık yeter” diyorlar. Bizler hayvancılıkla geçiniyoruz. Tarım ve hayvancılık  tamamen bitti. Köyler boşaldı, kimse kalmadı. Vatandaşlarımız pencerelerine ve kapılarına kilit vurdu. Büyük şehirlere göç etti, koca köylerde okullar kapanınca genç nesil mecburen büyük şehirlere göçüyor. Artık bu gidişata dur demenin zamanı geldi. Bunun için değişim şart” ifadelerini kullandı.

5 Mayıs 2023 Cuma günü Korubaşı (Serniç) köyünde Cuma namazını kılan İYİ Parti heyeti, Şeyhli Tekke, Fındıcak, Alçakbel, Sakarat, Kavaloluğu, Barcın mezrasını ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde İYİ Parti Başkanı Aşçı ve yönetimi 14 Mayıs Pazar günü  yapılacak olan seçimlerde vatandaşlardan destek istedi.

Yorum Ekle