KESİKBAŞIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU…

İlçemize bağlı Elmakırı (Kirampa) köyü halkından Mahmut Yılmaz (51)’dan 17 Eylül 2019 Salı günü kaybolmuş, en son 7 Ekim 2019 günü İnci Ertuğrul’un Star televizyonunda yayınlanan ”Gerçeğin Peşinde” programına konuk olmuştu. O günden sonra kendisinden haber alınamamıştı.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Elmakırı, Yerkozlu ve Özbaraklı yol kavşağı, Susuz mevkiinde gövdesi olmayan bir kesikbaş bulunmuştu. Kesikbaşın Adli Tıp tarafından 10 Haziran 2021 günü Mahmut Yılmaz’a ait olduğu tespit edildi.

Ekranların başarılı ve sevilen yüzü Didem Arslan Yılmaz, farklı bir formattaki ”Vazgeçme” ismini taşıyan programında  24 Haziran 2017 günü Elmakırı (Kirampa) köyünde kimliği belirsiz saldırgan ya da saldırganlar tarafından katledilen Merve Üstün’ün cinayeti 13 Eylül 2020’de  yayına girmişti. ”Vazgeçme” ‘de 4 gündür yeniden başlayan programda Merve Üstün ve Mahmut Yılmaz cinayeti aydınlatılmaya çalışılıyor.

Vazgeçme ekibinden 17 Haziran 2021 Cuma günü Elmakırı köyüne gelen ekip röportajlar yaptı. Aynı gün Mahmut Yılmaz’a ait  ahırda iş makinesi ile arama yaptılar. Olaylarla ilgili köyden 3 kişi göz altına alındı.

Yorum Ekle