KARLIK KİTABI YAYINLANDI

Taşovamızın en eski yerleşim merkezlerinden, bölgemizin en eski muhtarlık mührüne sahip köylerinden Karlık köyü tarihi  kitap haline getirildi.

Karlık köyünden olup Kocaeli Körfez’de ikamet eden Emekli Öğretmen İlyas Özdemir yörenin tarihi ve kültürel yaşamını, köye ait unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarılması, uzak diyarlarda karmaşık şehir hayatında nereden geldiğini hissetmesi, geçmişini tanıması amacıyla yazdığı KARLIK (Orta Karadenizde bir köy) adlı kitabı 160 sayfa ve 16×24 ebatında resimli olarak Kültür Bakanlığı ilgili birimlerince ISBN kodu  alınmış olup, yayınlandı

İstanbul Topkapı Ceylan yayınları arasından çıkan bu eser yörenin tarihine de ışık tutacak olup, kitabın isteme adresi: Çamlıtepe mah. Gediz sk. No. 60 Körfez-Kocaeli Cep: 0535 985 17 69.

Gazetemiz eski yazarlarından İlyas Özdemir’i bu güzel çalışmasından dolayı kutluyor, KİTAP OKUMANIN TAM ZAMANI OLDUĞU bu günlerde Taşova Havadis Gazetesi olarak  Eğitimci yazarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum Ekle