KARADENİZ TV’NIN KONUĞU CESUR’DU

Amasya sivil toplumu kuruluşlarında, uzun yıllar yöneticilik yapmış olan işadamı Akson Genel Başkan yardımcısı Hasan Ali Cesur, Karadeniz TV de Tekin Küçükali ve Recai Delibaşoğlu’ un hazırlayıp sunduğu ‘’ TARAF’’ isimli programın konuğu idi.

 Yaklaşık iki saat süren programda İşadamı Hasan Ali Cesur sorulan sorulara sakin ve bilinçli cevaplar verirken, Amasya konusunda gerek tarihi gerek ise coğrafi konuda donanımlı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

 Amasya tarihi dokusu nedeniyle turizm alanında gerekli hedefe ulaşabilmesi için gelecek turistlerin konuklamaları açısından 4.ve 5 yıldızlı otellere ihtiyacı olduğunu belirtirken Cesur Amasyalı yatırımcıları turizm yatırımları için Amasya’ ya yatırım yapmaları gerektiğini önerdi.

İşadamı Hasan Cesur Amasya Bölgesi nin  tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını belirtirken, Yediler namı ile anılan gölleri, bereketli toprakları ile avcılık ve tarıma uygun Amasya yaklaşık 7 bin sene önce de insanlara yurt olmuştur. Karadeniz sahiline ve orta Anadolu’ya giden yollar Amasya’da kesişmektedir. Bu nedenle coğrafyacı ve tarihçi Strabon bu bölgeyi “Bin köy” bölgesi olarak tanımlamıştır dedi

  Amasya  bölgesinin ulaşım olarak sıkıntısı olmadığını belirtirken, Merzifon hava alanıyla da ulaşımın daha da kolay hale geldiğini belirti.

 İşadamı Hasan Ali Cesur’un konuk olduğu programı izleyebilmek için Amasyalıların, ekran başında yerlerini alırken. Amasya Taşova ilçesinde birçok kahvehane de programı topluca izledikleri belirtiliyor.

Yorum Ekle