Amasya İtimat

İyiliğin ve Sevginin Gücü Makedonya’daki Türk Köylerinde..

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği gönüllülerinin etkinlikleri ve faaliyetleri ulusal bir alanda da devam ediyor.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı şair ve yazar Kasım Alper Özdemir’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Makedonya’daki Türk köyleri ziyaret edildi.

Özdemir, Radoviş şehrine bağlı Buçim, Topalnisa ve Pırnalı Köyünü, Strumicia şehrindeki Türk Mahallesini, Karugelica Köyünü ve Bosiliova’ya bağlı Ernekük Köyündeki çocukları ziyaret ederek onlara hediyeler dağıttı.

Özdemir; ayrıca Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Evi Kuran kursu projesini de ziyaret ederek destek verenlere ve özellikle Almanya’dan Günay Güney ve ailesine de teşekkür etti.

Ernekük Köyü halkından İzmit Sabanov ise, yıllardır Köyümüzde gasilhane yoktu ve Kasım Alper Özdemir’in girişimleri ile Avusturya Gönüllüleri Derneği tarafından bu hizmet yerine geldi. Şimdi inşallah Türkçe eğitim almaları için güzel bir yerde İyilik Hareketi gönüllüleri tarafından inşaa ediliyor. Makedonya’dan Amasya’ya özel bir teşekkür etmek istiyorum; dedi..

Kasım Alper Özdemir son olarak Makedonya Devlet Televizyonu Üsküp Radyosunda 78 yıldır devam eden Türkçe Yayınlar programına konuk oldu..

Yorum Ekle