İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Kutlandı

Taşova’da İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi 

Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Müftülük salonunda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Milli marşlar her toplumun kendine ait olan ortak değerlerinden biridir, diyen Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ali Öker

“Bayrak ve vatan sevgisinin bir tezahürü olan milli marşlar, millî duyguların en güzel ifade edildiği mısralardır.

Türk milletinin de milli marşı geçmişini, geleceğini, varlık sebebini en iyi şekilde özetleyen bir destandır. Bu destanı yaşatmak yine Mehmet Akif’in çizdiği, biz Asım’ın neslinin vazifesidir. Haçlı seferlerinden Viyana’ya Kurtuluş Savaşından 15 Temmuz ve Afrin’e yedi düvelle olan mücadelemiz, milli marşımızdan hareketle canlı tutmalı ve İstiklal Marşı’nın çizdiği yolda birlik ve beraberliğimize özen göstermeliyiz. Bu millet ezelden beridir hür yaşamıştır, hür yaşayacaktır” dedi.

Program oratoryo ve tiyatro gösterisi, şiirlerin okunması, slayt gösterisi ile sona erdi.

Programa Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Jandarma Komutanı Teğmen Ömer Altun, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Emniyet Müdürü Yılmaz Polat, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

……………………………………………………………..

Aslını İndirmek İçin ArcHive.Org Fotoğraf Albümü

İndirmek İçin Archive.org Video Albümü

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberVEFAT ve TEŞEKKÜR
Sonraki haberŞEN AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovapdfhaber05?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581