Amasya İtimat

İş bulmak isteyenlere… Zümrüt Aysun Caba

Malum Avrupa nüfusu yaşlandı, çalışacak adam lazım ancak mülteciye de pek sıcak bakmıyorlar.

Online işler işte burada devreye giriyor.
Eğer online iyi bir işim olsun diyorsanız,
http://Crossover.com
sitesine giriş yapın, login yazar, siz gençler zaten oyunlara giriş yaptığınız için bilirsiniz buraları.

İlanları inceleyecek kadar ingilizceniz yoksa google lens diye bir program var indirin programı, oradan kabaca çeviri alın. Hatta google translate de işinizi görür. Turkish languace require diyorsa, ilanı iyice inceleyin. Gerekirse bilen birine tercüme ettirin ve sizin için de uygunsa ilana başvuru yapın.

Başvuru sonrası sizi bir soru bankası bekliyor. Daha ziyade zeka testi gibi bir şey. Basit hesaplama ve Soru işareti yerine hangi şekil gelir tarzında sorular. Çok ingilizce bilmeseniz de şekillerden anlarsınız ne dediğini. Yalnız süre önemli, 50 soru var. Her doğru için 1 puan alıyorsunuz bilmediğiniz, soruda rastgele işaretleyin ki bir sonraki soru hemen gelsin. Süreyi boşa harcamayın. Yanlış için puan kırılmıyor. 20-30 puan gayet başarılı demek. Tabii daha çok daha iyi. Gerisi size kalmış.

Online iş. Mis gibi hem ailenizin yanından ayrılmayın hem de Euro maaş alın.

Ama ben orada yaşamak isterim derseniz, yine imkan bu sitede.
Avrupa da çok ciddi bir Türk topluluğu ( community) oluşmuş çoğu şirket Türkçe bilen müşteri temsilcisi , satış temsilcisi vs. arıyor. Türkçe bilen kalifiye eleman arıyorlar. Özellikle Almanya, Danimarka hatta Hollanda. Mültecilik konusuna gelince eğer üniversite mezunu iseniz ve biraz da yabancı diliniz var ise zaten bilgisayar ve network kullanmayan genç yok, kalifiye elemansınız demektir.

Benden söylemesi. Hakkınızda hayırlısı inşallah…

Not: Bahsettiğim site ile ne organik ne inorganik hiç bir bağım yoktur. Reklam da almadım sadece amme hizmeti niyetiyle paylaştım.

Zümrüt Aysun Caba
14 Şubat 2022

 

 

Yorum Ekle