İLÇEMİZİN SEVİLEN SİMASI FATİH ŞEN YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR

 

 

 


İlçemizin sevilen simalarından duyma ve konuşma özürlü vatandaşımız Fatih Şen ayrıldığı eşinin mahkeme kararı ile çocuklarını göstermemesinden dolayı yetkililerden yardım istedi.


 


Fatih Şen yaptığı açıklamada: “Ptt ve SGK’dan 3.ayda 674,00 TL ve eşi Saliç Şen aldığı 674,00 TL ve çocukları Nurdan şen aldığı 674,00 TL ve Tayyip Erdoğan Şen’in aldığı 674,00 TL toplam 2.696.00 TL sakatlık maaşı olduğunu, karısını ve çocuklarını çok sevdiğini, onların kendisinden ayrılmasın istemediğini, çünkü karısını ve kendisinin aldıkları sakat maaşının kendilerine yettiği, kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceklerini, kendisinin aldığı maaşını hanımına verdiğini ve karısının ihtiyaç olduğunda bu parayı kullandığını, geri kalanın çocukları için biriktirdiğini, yardım istediğini beyan etti.


 


Eşimin babası 12.12.2006 yılında evime gelip eşimi ve çocuklarımı alıp gitmiştir. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra ben eşimi ve çocuklarımı almaya gittiğime eşimin babası çocuklarımı ve eşimi salmayıp bana boşanmamı ve bir daha da buraya gelme demiştir. Benim eşimin babasının sadece kendisini düşündüğü ve bizi birbirimizden ayırıp benim nafaka parası ödememi ve o parayı da eşimin elinden alıp kendisi için harcamak istemektedir. Her insan çocuklarını çok sever. Bende çocuklarımı ve ayrılmış olsak da eşimi çok seviyorum. Ama benim şu anda almakta olduğum sakatlık maaşım üç ayda 674,00 TL’dir. Bu parayı bir aya böldüğümüzde 225,00 TL yapar. Takdir edersiniz ki 225,00 TL bana yetmemektedir. Sağ olsunlar komşularımın ve dostlarımın yardımlarıyla hayatımı sürdürmekteyim. Bu durumda çok istememe rağmen nafaka ödeyecek durumda değilim. Sağır ve dilsiz olduğumdan dolayı iş bulamıyorum. Ama ne zaman güzel bir iş bulursam çocuklarımın ve eski eşimin nafaka parasını ödeyeceğim ama şu anda parasız olduğumdan dolayı nafaka ödemem imkânsız. Esnaflara dahi olan borçlarımı ödeyememekteyim.


 


Eşimin babası ve annesi eşim Saliç, kızım Nurdan oğlum Tayyip Erdoğan’ın ve benim üç aylık maaşımızı kendilerine harcamak istemektedirler. Eşimin ve çocuklarımın üç ayda bir aldıkları 674,00 TL’yi eşimin anne ve babası kendileri için harcamaktadırlar. Aldıkları maaşın çok azını çocuklarıma ve eşime veriyorlar. Benim almakta olduğum üç aylık sakatlık maaşımda dahil çocuklarımın ve eski eşimin almakta olduğu üç aylık maaşları toplamı 2.696.00 TL’dir. Dört kişinin almakta olduğu toplamda almış olduğu 2.696.00 TL’yi eski eşimin babası kendi cebine atmak istemektedir. Zaten eski eşimin ve iki çocuğumun üç ayda bir aldığı toplam 2.022.00 TL’yi kendilerine harcamaktadırlar.


 


T.C. AMASYA. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA. Zorla alı koyma yasa maaşını gasp şantaj. Eşim Saliç sağır ve dilsiz olup çocuklarım Nurdan ve Tayyip Erdoğan eşimle birlikte zorla alıkonulmuştur.


 


T.C. Amasya 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 2007 / 331 Esas 2008 / 173 karar 04.04.2008 tarihli ilamı ile dava reddoldu. 19.06.2008 tarihinde kesinleşti kesinleşme şerhi 27.08.2008 tarihinde verildi. Bu davada Amasya SHÇEK sosyal hizmetler kurumundan bilirkişi atandı. Bilirkişi raporunda eşim ve çocuklarımın çok kötü şartlarda zorla yukarıdaki adreste yaşadıkları, Hayvan bağlasanız durulmayacak evde yaşamak zorunda kaldıkları aşikar ortaya çıkmıştır.


 


Kayınpederim kendisine para istemekte, bilezik istemekte, Amasya’da daire almamı, kendisiyle birlikte oturmamı istemektedir. Yoksa eşimi ve çocuklarımı göstermeyeceğini söylemekte. Mağdur olan eşim ve çocuklarımla yalnız görüştürmeyen kayınpederim ve kaynanamdan şikayetçiyim. Eşim ve çocuklarını istiyorum.


 


Kayınpederim eşim ve çocuklarımı bana karşı para kaynağı olarak kullanmakta ya para, ev ya eşin çocukların şeklinde şantaj yapmaktadır. Eşim ve çocuklarım zor şartlarda kötü bir ortamda yaşamaktadır. Eşimle ve çocuklarımla görüşmem mümkün olmamaktadır.


 


Hatta babamın tapusunu bana verdiği daireye tedbir koymak için Taşova Asliye Hukuk Mah. 2008 / 93 esas duruşması 30.07.2008 olan davayı açtılar. Eşimi ve çocuklarımı kullanarak onların sırtından menfaat temini için uğraşmaktadırlar.


 


Eşim ve çocuklarımın davada reddolduğundan müşterek hanemiz olan adrese dönmelerini talep ediyorum. İfade alınırken anne babası yanında olduğundan Saliç hiç bir şey yapamamaktadır. Büyük baskı altında zor kullanılmaktadır. Saliç hapis hayatı yaşamaktadır.


 


2009 yılına kadar olan nafaka borcumu yatırdım. Nafaka parası yatırmama rağmen eski kayınpederim çocuklarımı ve eski eşimi bana göstermiyor. Çocuklarımı 5 yıldır göstermiyor. Polis karakoluna çocuklarımı görmem için yardım etmeleri için başvurdum. Ancak Polis Amiri bizim yapabileceğimiz bir şey yok deyip yardım etmediler. Üç aylık maaşım beni geçindiremediğinden dolayı üç senedir nafaka borcumu ödeyememekteyim. Nafaka borçlarını ödemem için iş bulmam gerekmektedir. Çocuklarımı görmem için ve bana iş verilmesi konusunda yardımcı olmanızı istiyorum.” dedi.


 


 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.