İLÇEMİZ PAZAR YERİNDE KURALLARA UYULDU

Ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs ( COVİD-19 ) salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı Pazar yerleri ile ilgili genelge yayınladı. İlçemizde Perşembe günü kurulan Pazar terinde gerekli tedbirler alındı.

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 il valiliğine ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile il, ilçe ve beldelerdeki mahalle ve semt Pazar yerlerinde uyulması gereken kurallar yeniden düzenlendi.

Temel gıda ve temizlik maddelerinin satışının yapıldığı pazarlarda, yoğunluktan dolayı virüsün bulaşma hızını engellemek amacıyla Kaymakamlık ve Belediye işbirliği içinde, vatandaşların temel gıda ve temizlik maddelerine erişimini engellemeden, kuralar uygulandı.

Genelge kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis ekipleri ve Belediye Zabıta Ekipleri Perşembe Pazarı girişine sabahın erken saatlerinde barikat kurdu. Alışverişe gelen vatandaşları kontrollü olarak içeri alındı. Gıda satışı yapan tezgahlar arasında 3 metre sosyal mesafe uygulanması sağlandı.Pazar yerine girşlerde güvenlik güçleri  her  vatandaşın ateşini ölçerek giriş izni verdi. Halkın kurallara uyması ile ilgili olarak İlçe Kaymakamlığı ve Polis ekipleri tarafından sık sık anonslar yapıldı.

Yorum Ekle