İLÇEMİZ DEVLET HASTANESİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

          Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği  yapılandırılmasında  İdari ve Mali İşler Müdürlüğüne İsa Akgül ,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne Tahir Dizdar atandı.

        663 Sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları’nın teşkilat ve görevleri hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile  Türkiye’de  kamu sağlık yönetiminde yeni bir dönem başlamıştır. Bu kanun hükmündeki kararname ile  “Hastaneler Birliği” hukuken hayata geçirilmiştir.

        Yeni kurulan “Hastaneler Birliği “yönetmeliği doğrultusunda yeni idari  birimler oluşturulmuş olup, 1 Kasım 2012 günü Hastanenin İdari ve Mali İşleri Müdürlüğüne İsa Akgül ,  yine hastanenin Sağlık  Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne de Tahir Dizdar  getirildi.

       Hastane İdari ve Mali İşleri Müdürlüğü’ne getirilen  İsa Akgül;1964 Taşova Sepetli Köyü doğumlu olup ,Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 1990 yılında Sağlık Ocakları Koruyucu Sağlık hizmetlerinde göreve başlayan  ve 2009 yılında Hastane Müdür Yardımcılığı görevini  yapan Akgül ,1 Kasım 2012 günü  Hastane Müdürü olarak yeni görevine başladı.  Akgül evli ,3 çocuk babası ve İngilizce biliyor.

     Hastanenin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü’ne atanan  Tahir Dizdar; 1984 Bergama doğumlu ,9 Eylül Üniversitesi Radyoloji Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu.2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

    2004 yılında Taşova Devlet Hastanesi’nde Radyoloji Teknikeri olarak görev yapan  Dizdar , yeni görevine başladı.

Yorum Ekle