İLAHİYATÇI-YAZAR YÜTER’DEN GAZETEMİZE ZİYARET

Sitemiz yazarlarından Ahmet Yüter, 14 Temmuz 2022 Perşembe günü gazetemizi ziyaret etti.

On altı eseri olan ve İstanbul-Büyükçekmece’de oturan Eğitimci-Yazar Yüter, Sitemiz Editörü Ahmet Günaydın ile sohbet etti. Gazetemiz Kurucusu merhum Ali Rıza Günaydın ile dostluğu olan Yüter, merhumun ruhu için gazete merkezinde Yasin-i şerif okudu.

Editörümüz Günaydın kendisine Prof. Doğan Cüceloğlu’nun ”VAR MISIN?” isimli kitabını hediye etti.

AHMET YÜTER’in BİYOGRAFİSİ:

İlâhiyatçı, yazar. 25 Aralık 1963, Yakacık köyü / Merzifon / Amasya doğumlu. Bazı yazılarında A. Bahadır İslâmoğlu, Ahmet Kemaloğlu ve Şemseddin Şinasi imzalarını da kullandı. Merzifon İmam Hatip Lisesi (1982) mezunudur. 1983 yılından itibaren Merzifon’a bağlı köylerde yaptığı imam hatiplik görevini 1989’dan itibaren İstanbul Zeytinburnu’nda sürdürdü. Arkadaşlarıyla“Kürsüden Akademik Sohbetler” platformunu oluşturarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek camide aydınla halkı buluşturdu.

İlk şiiri Can Kardeş çocuk dergisinde (1981), ilk yazısı da Yeni Düşünce gazetesinde çıkmıştı. Sonraki yıllarda ürünleri Sızıntı, Sur, Ribat, Haber, Diyanet, Mektup, Mektep, Vahdet, Hakses, Vuslat, Bedesten, Can Kardeş, Cuma, Yörünge dergileri ile Zaman, Yeni Nesil, Yeni Asya, Millî Gazete, Akit, Ortadoğu, Zeytinburnu Tercüman, Halka ve Olaylara Tercüman, Yeni Taşova, Zeytinburnu Bulvar ve Haklı Görüş gibi gazetelerde yayımlandı. Yeni Asya gazetesindeki köşe yazarlığının yanında, Sur dergisinin yayın kurulunda bulunarak, burada röportajlar yaptı. Din Görevlileri Derneği ve TYB üyesidir.

Yorum Ekle