İDLİP’deki ŞEHİTLERİMİZ İÇİN TEK YÜREK OLDUK

İlçemiz Kaymakamlığı, Belediye ve Gençlik Merkezi organizesi ile ‘Şehitlerimize Saygı ve Bahar Kalkanı Harekatına Destek’ yürüyüşü düzenledi.

04 Mart 2020 Çarşamba günü saat 15.00’de  Belediye önünde toplanan grup, devasa Türk bayrakları ile Atatürk Bulvarı Pancar Dairesi arasında tekbirler ve sloganlar atarak yürüyüş yaptı.

Yürüyüşe; Kaymakam Mustafa Berk Çelik,  Belediye Başkanı Bayram Öztürk,  Jandarma Komutanı J. Tğm. Ömer Altun, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Serhat Temiz, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, şehit yakınları, yediden yetmişe vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Taşova Emniyet Teşkilatı yürüyüş yapan gruba eşlik ederek güvenlik önlemleri alırken, trafikte olan vatandaşlar ise korna çalarak yürüyüşe destek verdi.

Yürüyüş sonrasında Atatürk anıtı önünde Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasını müteakip Belediye Başkanı Öztürk, Kaymakamı Çelik ve Belediye  konuşmalarında, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, böyle zamanlarda tek yürek olmanın, Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu haykırmanın, bu mücadelenin içerisinde yer alan askerimize ve güvenlik güçlerimize ne denli moral destek verdiğinin önemini belirterek katılımcılara teşekkür ettiler. Etkinlik Müftü Vekili Yunus Güleç’in yaptığı dua ile son buldu.

Yorum Ekle