Amasya İtimat

Hetunis Nedir? Hetunis Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Hetunis

Genellikle orta yaş sonrasında ortaya çıkan hipertansiyon durumları, kişinin sağlığını oldukça tehlikeye atan bir durumdur. Tansiyon kalp ritimlerinin değişmesi aynı zamanda nabız süresinin ölçülmesi ile ortaya çıkan sayısal değerlerdir. Bu değerlerin uzun seneler boyunca aynı seyredip daha sonrasında değişmesi ve bozukluk yaşanması tansiyon hastalığına neden olmaktadır.

Tüm tansiyon hastalarının yaşadıkları ve uyguladıkları bazı yöntemler vardır. Düşük ya da hiper tansiyon olarak adlandırılan bu çeşitlere göre tedavi uygulamaları gerekmektedir. Bu tedaviler kalıcı olarak çözüm üretebileceği gibi geçici olarak da uygulanabilmektedir.

Tüm bu işlemler ve tedaviler doktorlar aracılığı ile olur. Riskli bir durum olduğundan dolayı yüksek tansiyon hastalığının tüm belirtirli ve yaşanan zorlu durumlar tek tek incelenmektedir. Yaşanabilecek tüm durumlara karşı hazırlıklı olmak adına bazı ilaçların kullanılması gerekebilmektedir.

Hetunis Nedir? Ne İşe Yarar?

Hiper tansiyon için kullanılan bazı ilaçlar ve takviye edici gıdalar vardır. Bunlardan en etkili ve çözümcü olanı hetunis’tir. Hetunis hipertansiyona bağlı olan tüm semptomları aynı zamanda hastalığın neden olmuş olduğu tüm etkileri seri bir şekilde hafifleten gelişmiş olan bir takviye edicidir. Hetunis tamamen bitkisel bileşenler kullanılarak tasarlanmış ve uzman kişiler tarafından hazırlanmıştır. Tam anlamı ile bitkisel gıda takviyesi denilebilmektedir. Bu takviyenin tek işlevi dağılan tansiyonun tekrardan toplanmasını sağlamak ve etkisi boyunca normal seyrinde devam etmesini sağlamaktır.

Takviye edici gıdanın görünen bir yan etkisi yoktur. Fakat istenmeyen ve beklenmedik bir durum olduğu zaman mutlaka Hetunis bırakılmalı ve doktora başvurulmalıdır. Aksi durumda daha da kötü bir durum ile karşı karşıya kalınabilir. Hetunis farklı ilaçlar ile alınabilir. Fakat bunun için mutlaka hastanın doktoru ile kullandığı diğer ilaçlar hakkında görüşmesi gerekmektedir.

Hetunis’in kullanım şekli oldukça basittir. Her gün kahvaltıdan sonra 1 kere alınması yeterlidir. Doktor kontrolü altında 2 kere de kullanmak gerekebilmektedir. Her türlü sosyal güvenceye sahip olan bireylerin alabileceği hetunis, tüm eczanelerde de kolaylıkla bulunabilmektedir.

Hetunis Ne Zaman Kullanılır?

Yüksek tansiyon olarak da bilinen HBP yani hipertansiyon durumu, arterde bulunan kan basıncının sürekli olarak yükselmesi durumudur. Bu nedenle tıbbi olarak yardıma ihtiyaç duyulabilmektedir. Yüksek tansiyon, standart bir semptoma sebep olmadığı gibi çok fazla belirti de göstermez. Bu nedenle hastaların çok dikkatli davranması gerekir.

Hipertansiyon nedenleri arasında genetik olarak bulunan yatkınlık durumları, aşırı olarak tuz tüketimi yapılması, strese bağlı ataklar gibi nedenler bulunmaktadır. Bu ataklar geldiği zamanlarda hetunis kullanımı yapılması gerekir. Hetunis kısa süre içerisinde etkisini göstererek rahatsızlıkların giderilmesi adına yardımcı olur.

Yaşanan belirtilerin dışında hetunis ilacının kullanımı yapmadan önce kan basıncının yükselmesi ve kan damarlarının duvarlarına karşı uyguladığı kuvvetin artması durumu da hipertansiyon olabileceğinden izlenmelidir. Basınç durumu, kalp tarafından yapılan itme gücüne bağlı olarak direnç gösterir. Normal seyrinde olan bir kan basıncı insanlar üzerinde büyük tansiyon olarak 120, küçük tansiyon olarak 80 ile ölçülmektedir.

Büyük olan tansiyonun 140 ile küçük olan tansiyonun 90 üzerine çıkması hipertansiyon olarak adlandırılır. Birinin yüksek olması ya da ikisinin birden yüksek olması durumu, tansiyonun atak halinde yükselmesi anlamına gelir. Bu ek kritik ve riskli olan durumdur. Bu durum kişinin hipertansiyon hastası olduğunu göstermektedir. Hemen tedavi altına alınarak ilaç takviyesi alması gerekmekte ve tuz, stres gibi durumlardan uzak durması sağlanmalıdır.

Hipertansiyon Belirtisi Ve Hetunis’inFaydaları Nelerdir?

Halk arasında yüksek tansiyon olarak adlandırılan hipertansiyon, aynı zamanda sessiz katil olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni hiçbir belirti ve uyarı vermeden ölümlere yol açmasıdır. Çoğu insan hipertansiyon hastası olduğunu bilmeden ölür.

Aynı zamanda kan basıncının yükselmesi durumunda meydana gelen baş dönmesi gibi nedenlerden dolayı anlaşılmaz. Net olarak bilinmeyen fakat hastaların şikâyetleri olan yüksek tansiyon belirtileri arasında yer alan durumları şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • Baş ağrısı yaşanması,
 • Nefes darlığı çekilmesi,
 • Göğüs üzerinde oluşabilen çeşitli ağrılar,
 • Görmede bozukluk yaşanması,
 • Halsizlik durumu,
 • Yorgunluk belirtileri,
 • Kulaklarda çınlama olması,
 • Zaman zaman yaşanan burun kanamaları,
 • Sık sık idrara çıkma durumu,
 • Merdiven çıkmakta zorluk yaşanması,
 • Yürürken adımların karıştırılması,
 • Gece uykudan uyanıp idrara çıkma isteği,
 • Bacaklarda şişlik olması,

Bu gibi nedenler yüksek tansiyonun belirtisi olabilmektedir. Bu durumlardan bazılarını sık yaşayan kişilerin mutlaka doktor kontrolüne gidip durumunu sorgulaması gerekmektedir. Bunun dışında görülebilecek bazı yüksek tansiyon belirtileri de olabilmektedir.

Bu tamamen hastaya bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunun en net cevabı yapılan incelemeler sonucunda uzman doktorlar tarafından verilebilmektedir. Kontroller sonucunda hetunis ilacını kullanmak hastaya uzun bir ömür sağlayacaktır. Tüm bu belirtilerin ortadan kalkması adına yardımcı olan hetünis aynı zamanda uzun soluklu bir takviyedir.

Neden Hetünis Kullanılmalıdır?

Yüksek tansiyon, şeker hastalığı bulunan kişiler ve hareketsiz yaşam tarzı olan kişilerde daha sık görülmektedir. Ayrıca kalıtsal nedenler, magnezyum, potasyum ve kalsiyum eksikliği, yetersiz beslenme, böbrek üstü bezi tümörleri, damarlarda daralma durumu, aort darlığı, tiroit hastalığı gibi sebepler de yine yüksek tansiyonun habercisi olabilmektedir.

Bunların dışında doğum kontrol haplarının çok sık kullanılması, ağrı kesicilerin çok alınması gibi nedenlerde yine yüksek tansiyona davetiye çıkarmaktadır. Tuz tüketimi direk olarak yasaklanan durumlardan biridir. Tuz başlı başına yüksek tansiyon hastalarını en tehlikeli hale getiren durumdur. Bu nedenle tuzsuz olan diyet programları kullanılmalıdır. Bu programlar için diyetisyenlerden yardım almak yeterlidir.

Tüm bu durumların yaşanması durumunda hetünis ilacını almak tüm sorunların ortadan kaldırılması için yardımcı olacaktır. Bu nedenle günde 1 defa olacak şekilde hetünis ilacının kullanımını yapmak gerekmektedir. Tüm rahatsızlıkların ortadan kaldırılması ya da önlenmesi için gerekli olan bir durumdur.

Tansiyon Hastaları Kimlerdir?

Hipertansiyon genellikle 60 yaşını geçmiş olan kişilerde daha yaygın olarak görülmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte arterlerin sertleşme durumu olur. Plak birikmesi daralmalara neden olacağı için yüksek tansiyon hastalığı ortaya çıkacaktır. Obezite sorunu da yine yüksek tansiyon için etkili bir nedendir. Alkol ve tütün kullanımı da aşırı olarak tansiyonu etkileyen nedenlerden biridir.

Yapılan araştırmalarda erkeklerin yüksek tansiyon hastası olması durumu daha yatkın olarak görülmektedir. Bu nedenle 60 yaş üstü olan erkeklerin daha dikkatli olması gerektiği gibi, kontrollerini de zamanında gerçekleştirmesi sağlanmalıdır.

Hetünis Kullananlar Kimlerdir?

Yüksek tansiyon hastalıktan ziyade yaşam biçimi olmalıdır. Bu nedenle alkol ve tütün kullanımı bırakılmalı, haftada en az 5 günü yürüyüş yapılmalı, stresten uzak durulmalı ve yeme alışkanlığı kazanılmalıdır. Bunun dışında takviye olarak hetunis mutlaka kullanılmalıdır.

Hetunis tüm dengelerin sağlanması adına önemlidir. Kalıcı bir çözüm için tercih edilmelidir. Kan basıncının düşürülmesi ve istenen orana gelmesini sağladığından dolayı kullanılan hetünis, tüm yaştaki bireylerin kullanabileceği şekilde uzman doktorlar tarafından üretilmiştir.

Tedavi sırasında kan basıncının düşürülmesi için antihipertansif adı verilen antikor içerentakviyelerden biri olan hetünis, diğer benzer ilaçlara oranla daha hafif ve yan etkisi olmaması nedeni ile birçok hasta tarafından tercih edilmektedir. Tüm ürünler arasında fiyat olarak da en uygunudur. Kullananlar arasında iyi yorumlar alan ve sürekli olarak tercih edilen bir üründür.

Yorum Ekle