HERİZDAĞ ÇAMLIĞINA ÇÖP YIĞINLARI YAKIŞMIYOR…

Yakın zamanlara kadar ilçemizin ciğerleri konumundaki Herizdağ çam ormanı artık yoğun bir kirlilik yaşıyor. Eskiden beri mesire yeri olarak ilgi gören bu alanı kullanan bir kısım vatandaşlarımızın çevre bilincine uymayacak bir şekilde çöplerini geride bıraktıkları gözleniyor.

Herizdağ çam ormanını ziyaret eden yerli ziyaretçiler ve turistler bu bölgedeki çöp yığıntıları karşısında üzüntülerini ve tepkilerini dile getiriyorlar. Bu tepkileri dile getiren bir grup ziyaretçi gazetemiz aracılığıyla bazı dilek ve tekliflerini de iletmek istedi:

“Bu ziyaret alanından son derece güzel bir Taşova manzarası seyredilebiliyor. Bu esnada göze çarpan ve ayağa dolanan çöp yığınları ise bu güzel manzarayı son derece kötü etkiliyor. Türkiye genelinde gittikçe gelişen çevre bilincinin bu nadide mekân açısından bu derece zayıf olması son derece şaşırtıcıdır. Taşova’da bu alandan birinci derecede sorumlu yetkililer olmak üzere, Kaymakamlık, Belediye, Taşova esnafı, üniversite öğrencileri, gönüllü kuruluşlar, duyarlı vatandaşlar el ele vererek bölgenin temiz tutulması için çaba harcamalıdırlar. Bu çirkin manzaralar, özellikle Taşova’ya dışarıdan gelen ve bölgeyi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabacı turistler açısından ilçemiz için bir utanç kaynağıdır ve Taşova gibi güzel bir yurt köşesine hiç yakışmamaktadır.”

Yorum Ekle