HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI

    1964 Yılından buyana kutlanan “Hemşireler Günü” ilçemizde , 18 Mayıs 2012 tarihinde düzenlenen bir etkinlikle  Çadır Restorantta kutlandı.


     18 Mayıs 2012 Cuma günü saat 20.00 Çadır Restorantta hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.


     Hemşireler günü  etkinliğine ,İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan,Belediye Başkanı özgür Özdemir,Hastane başhekimi Ali Rıza Kanra,Aile Hekimi Emine Dilek Kocabaş,Anestezi Uzm. Seçil Dizman,Genel Cerrahi Uzm.Tolgay Akın ,hemşire ve sağlık personeli katıldı.


     İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan ,Hastane Başhekimi Ali Rıza Kanra,Sağlık memuru Fatih Kısa birer konuşma yaptı .  


      İlçe Kaymakamı İbrahim Halil şivgan ;” İlçemizde  yapılan sağlık hizmetinde mesleğini özveri ile yapan  hemşirelerimizin böyle anlamlı bir gününde ; Başhekimi ile,doktoru ile tüm sağlık çalışanını ile birlikte olmaktan mutluluk duydum.”dedi.

      Başhekim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm.Dr. Ali Rıza Kanra yaptığı konuşmasında;” Bilindiği gibi Hemşirelerimiz;hekimlerin en yakın çalışma arkadaşları olşarak ameliyathanelerde,acillerde,ambulanslarda,servislerde,görevlerine büyük bir titizlikle yerine getiren toplumun sağlıklı,hasta ve  tüm bireylerine büyük bir özenle, şefkatle sağlık hizmeti vermeye çalışan saygın mesleğin mensuplarıdır.”dedi.Konuşmasında hemşirelerin yaşadığı sorunların farkında olduğunu elinden geldiğince destek verdiğini ve vermeye devam edeceğini belirtti. Sağlık hizmetinin bir ekip işi olduğunu ve bu ekibin en önemli parçalarından biri olduğunu ifade etti.
        100’e yakın sağlık çalışanın katıldığı etkinlikte  plaket töreninden sonra canlı müzik eşliğinde program devam etti.

     src=”http://img.tasova.gen.tr/images/mvLFG.jpg”>       

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.