GÜRSU KÖYÜ YAYLA ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Gürsu köyü Yayla şenliği, bu yıl da Şehit Himmet Aydemir göleti (Sarıkaya göleti) çevresinde gerçekleştirildi.

1991 yılında İstanbul Eyüp Sultan’da kurulan Gürsulular Kalkınma ve Dayanışma Derneği ile Gürsu köyü Muhtarlığının birlikte organize ettikleri “Gurbetten Sılaya” adı verilen şenlik 24 Ağustos 2018 Cuma günü saat 11.00’de saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

Dernek Başkanı Mehmet Özdilek ve Gürsu köyü Muhtarı Salih Duman’ın açış konuşmasından sonra Gölete ismi verilen şehit Himmet Aydemir’in biyografisi, etkinliğin sunuculuğunu yapan Oyuncu Musa Pekdemir tarafından okundu. Topluca kılınan Cuma namazından sonra sahne alan Gürsulu sanatçı Turan Üstün, Emir Üstün ve Recep Dönmez sahne alarak vatandaşları coşturdu.

Etkinlikte Arpaderesi köyünden Yamaç paraşütü aktivisti Nedim Küçük Gürsu köyünün önemli yükseltilerinden Sivri’den paraşütle şenlik alanı yakınına inerken, şenlik ağalığını beş bin lira bedel ile Hacı Gül Ahmet Alpat aldı.

Etkinliğe; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Bilecik İnhisar ilçesi Belediye Başkanı Ayhan Ödübek, Amasya İl Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Parlak, Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdurrahman  Çınar, Eyüp Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Fişek, TAŞDEF Genel Sekreteri ve Esençay Derneği Başkanı Ahmet Usta, Yeşilırmak Gönüllüleri Birliği Başkanı, Gürsu Derneği yönetimi ile köy halkı ve davetliler katıldı.

Yorum Ekle