Amasya İtimat

Gurbet o kadar zor ki.. Ahmet Günaydın

Ahmet Günaydın

49 yıl önce Avustralya’ya gitmiş. Kocası Veysel Emir’i 1 Eylül 2012 günü (uçakla aktarmalı olarak 25 saatte varılabilen) Avustralya’da kaybetmiş ve o ülkede medfun. Hatice Günel Emir ablamız ikisi kız üç evlat annesi ve halen Avustralya’da yaşıyor.

Aslen Yeşilyurt (Sepetlioba) köyünden merhum Belediye emeklisi (Sucu) Ahmet Günel’in kızı. Hatice ablayla geçtiğimiz hafta gözyaşları arasında bir telefon görüşmemiz oldu. O ağladı, ben ağladım. Can gardaşım Cihat Günel’in ablası kendisi. Gazetemizin kurucusu ağabeyim Ali Rıza Günaydın ile aynı gün 26 Kasım 2017 günü vefat ettiklerini söyledim kendisine. Hatice abla ikinci acıyı kardeşi Cihat ölünce yaşamış.

Cihat derviş meşrepli bir kardeşimizdi. Dört halifemizin özelliklerini önemli ölçüde üzerınde  taşırdı. Hazreti Ebubekir efendimiz gibi sadık bir dost, Hazreti  Ömer efendimiz gibi adaletli, Hazreti Ali efendimiz gibi cesur, Hele hele Hazreti Osman efendimizin Hilm. yumuşaklık özelliği onda daha fazla tezahür ediyordu.

Çok saftı. Merhametli ve yardımsever bir kişiliği vardı. Bir dönem arkadaş grubumuzla namazları camiide beşte beş yapardık. Ne zaman ırmak kenarında bir balıkçıl görsem o aklıma gelir.

Bu vesile ile geçmişimizi hayır ve rahmetle yad ederken, Hatice ablamız ve evlatlarına, Yüksel yengemize, Serhat ve Ensar kardeşlerime hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Hatice abla ile telefonda vedalaşırken söylediğim gibi Cihat gibi güzel insanlar bir daha bu dünyaya zor gelir…

Yorum Ekle