ESNAF ODASINDAN SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI İÇİN GİRİŞİM

28 Aralık 2018  günü ilçemizde KÖY BAZLI organize sanayi bölgesi kurulması ile alakalı Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun başkanlığında yönetim kurulu üyeleri Vali Osman Varol’u ziyaret etmişlerdi.
TESOB Başkanı Torun, ilçemiz Kaymakam Mustafa Berk Çelik ile göreve başladığı günden itibaren ilçemize kurulması istenen sanayi bölgesi ile alakalı fikir alış-verişinde bulunulmuş ve 2019 Kasım ayında saha gezisi yapılmıştı. Torun yaptığı açıklamada; ”Kaymakam Çelik’e  bu yöndeki ilgi ve destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.
15 Ocak 2020 Çarşamba günü Amasya Sanayi Ticaret İl Müdürlüğüne Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Adnan Kara tarafından sanayi sitesi kooperatifin doluluk oranının %100’ü aştığını ve boş iş yeri kalmadığının bildirilmesi üzerine, 21 Ocak 2020 Salı günü Sanayi Ticaret İl Müdürlüğünde görevli teknisyen Saniye Öztürk ve mühendis Murat Taşer küçük sanayi sitesinde incelemelerde bulunarak raporlama yaptılar. 2 kişilik heyet daha sonra Kooperatif Başkanı Kara ile Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret ettiler.
Oda Başkanı Torun; ”Taşova Esnaf Odası olarak ilçemizin köy bazlı organize sanayiye ihtiyacımız var. İlçemizin kalkınması, gelişmesi ve ticari yatırımların gelebilmesi, sanayi bölgesinin faaliyete geçirilmesi için gereken adımları esnaf odası olarak atmaya devam ediyoruz.” dedi.

Yorum Ekle