ENGELLİLER GÜNÜ NEDENİ İLE YEMEK VERİLDİ

3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısı ile Taşova Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen öğle yemeğine eşi Dr. Merve Çelik ile katılan  ilçemiz Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, daha sonra Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydın’ı dernek binasında ziyaret etti.

Taş Petrol Akçaabat Köfte Salonunda düzenlenen programda engelli çocuklarla tek tek ilgilenen Kaymakam Çelik ziyaret ettiği Engelliler Derneği Başkanı Aydın’dan dernek çalışmaları hakkında bilgiler alıp özellikle engelli çocuklarımızı topluma kazandırılması gerektiği belirterek

“Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için yapılacak olan tüm etkinliklere ellerinden gelen desteği her zaman vermeye hazırız. Özellikle çocuklarımız için el becerilerini artırmak  ve bu sayede ürettikleri ürünleri pazarlayarak kendilerine olan güvenlerini artırmış oluruz.  Engelli kardeşlerimizin mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur. Sizlere elimizden gelen bütün desteği vermeye hazırız. İmkânlarımız dâhilinde engelli kardeşlerimizin yaşamlarını daha da kolaylaştırmaya çalışacağız.” dedi.

Programa Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Elimi Tut Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Ali Sendayak, engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Yorum Ekle