Hepsinin bir hikayesi var, DÖRT KÖYÜMÜZÜ ZİYARET ETTİLER

Taşova Yerel Eylem Grubu YEG Derneğinin 2021 yılı Yıllık Uygulama Planı Kapasite Geliştirme faaliyetleri çerçevesinde dört köyümüzde eğitim çalışmalarını tamamladı.

27 Aralık 2021 Pazartesi günü akşam saatlerinde beraberinde  YEG Derneği üyeleri Yılmaz Çakır ve Ömer Sayar ile domatesiyle meşhur Mülkbükü köyüne geçen YEG Derneği Müdürü Gülhan Çakır, önce 18 Aralık günü vefat eden Fatma Özdemir ve Murat Can Şahin’in ailelerine baş sağlığı dilediler. Çakır, Köy Konağında tamamını kadınların  oluşturduğu topluluğa sebze yetiştiriciliği konusunda bilgi verdi.   Taşova Yerel Eylem Grubu YEG Derneğinin 28 Aralık Salı günü ikinci durakları süt ve peyniri ile meşhur Kırkharman köyü oldu. YEG Derneği Başkanı Kadir Aydoğan, YEG Derneği Yönetim Kurulu  üyesi Ahmet Günaydın, YEG Derneği Müdürü Gülhan Çakır ve Uzman Meltem Koyuncu, Köy kahvesinde bayanların ağırlıklı olduğu toplulukla bir toplantı yaptılar.

YEG ekibi, Süt ve süt ürünleri işlemeciliği ve hayvancılık konularında Tarmsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK’nın başta kadınlar ve kırk yaş altı gençlere  verilen hibelerle ilgili toplantıda bilgi paylaşımında bulundular.

YEG Derneğinin 29 Aralık Çarşamba günü  3. durağı  bamya denilince ilk akla  gelen  Çaydibi beldesi oldu.   YEG Derneği Yönetim Kurulu  üyeleri Ahmet Günaydın, Güllü Çakmak, Mustafa Taş, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Adem Tüzemen,  YEG Derneği Müdürü Gülhan Çakır ve Uzman Meltem Koyuncu,  eski Çaydibi Belediye binası alt katındaki kahvehanenin önünde tamamına yakınının  erkeklerin oluşturduğu toplulukla bir toplantı yaptılar.

YEG ekibinden Pazarlama Uzmanı Dr. Tüzemen akıcı ve son derece hoş üslubuyla Pazarlama  eğitimi   konusunda sunum yaptı.

YEG Derneğinin yılın son günü  31 Aralık  Cuma günü  4. durağı müzesi ile ünlü kirazda Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinde bir marka  olan Alpaslan beldesi oldu.

YEG Derneği Müdürü Gülhan Çakır ve Uzman Meltem Koyuncu Alpaslan eski belediyesi binasında tamamını kadınların  oluşturduğu topluluğa  meyve (kiraz)  işlemeciliği ve kurutulucuğu konusunda bilgi verdiler.

 

Yorum Ekle