DÖRT DÖRTLÜK CAMİİ

                         DÖRT DÖRTLÜK CAMİİ

      26 Ekim 2012 Cuma günü İlçemize bağlı Karsavul Köyü Sıtmapınar mezrasında bölgemizin en kapsamlı camii törenle hizmete girdi.

     İnşaatına 15 ay önce başlanan ve kısa sürede tamamlanan camii yaklaşık 490 bin liraya mal oldu.

      3 Katlı olarak yapılan camiinin ilk katında bay ve bayanların ayrı ayrı kullanılabileceği toplantı salonu ve yemekhanenin yanı sıra tuvalet kısmında sıcak su tertibatı  ve banyo bulunuyor.

     Morg ve gasilhanesi olan Sıtmapınarı Camii’nin açılışına ;Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Alpaslan Belediye Başkanı Durmuş Özer,,İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Koca ,Medya TV  Yönetim Kurulu Başkanı Turan Canik  Yönetim kurulu üyeleri Recep Meşhur ve Saffet Meşhur,Sayıştay Denetçisi Ahmet Okur,sivil toplum kuruluş temsilcileri,basın mensupları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

   Medya TV ‘den canlı yayın yapılan törende camii inşaatında emeği geçenlere plaket verildi. Camiinin gezilmesine müteakiben misafirlere yemek ikramı yapıldı.

    Camiinin minaresi Saffet Meşhur  ve eşi Emine Meşhur tarafından yapılırken,Sıtmapınarı Camiinin halıları Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından verildi.

 Camii dernek Başkanı Eyüp Sancar v e emeği geçen herkesi kutluyoruz.

src=”http://img.tasova.gen.tr/images/6MBSV.jpg”>

Yorum Ekle