Amasya İtimat

DersSaati.Net Nedir?

DersSaati.Net, öğrencilerin istediği yerden ve istediği zaman ders çalışmasına ve test çözmesine yardımcı olan online ders çalışma platformudur. 2019 yılında kurulmuştur. 5. sınıftan 8. sınıfa kadar her öğrenci bu sistemden faydalanarak online test çözmenin keyfini çıkarabilir. Günümüzde her öğrenci elinde telefonuyla çok vakit geçirmektedir. Bu da aileler tarafından engellenmeye çalışılsa da, yeni neslin iletişim alışkanlıkları çok farklı olduğundan sonuç çok değişmemektedir. Yeni nesil öğrenciler yazarak ya da okuyarak değil, genelde izleyerek görsel olarak ders çalışmayı seviyorlar. Bu nedenle birçok dersi video paylaşım siteleri üzerinden dinleyerek çalışma yolunu tercih ediyorlar. Bu nedenle siz de çocuğunuza uygun bir test çözme yöntemi arıyorsanız, DersSaati.Net ile en uygun sisteme ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler için istedikleri her an bilgisayardan, telefondan ya da tabletten ders çalışabilirler. Bunun için eski ve kalın test kitaplarını taşımak ya da yaprak testlerle uğraşmak gerekmez. En sevilen yönü her an her yerden ve her saate ulaşılabilir olması olan bu online test çözme platformu, her öğrencinin yeni alışkanlığı olacak. Öğrencilerin çalışma trendlerine uygun, MEB müfredatına göre hazırlanan testler ile hem ders çalışabilir hem de sınavlara hazırlanabilirsiniz.

DersSaati.Net Ücretli Midir?

DersSaati.Net üyeliği ya da herhangi bir hizmeti için sizden bir ücret talep etmez. Siz de sürekli test kitaplarına ya da diğer ders dokümanlarına para vermekten yorulduysanız, bu online test çözme platformu tam da size göre olacaktır. Hem çocuğunuzun geleceği hem de kendi bütçesini düşünen aileler için yararlı bir online ders çalışma ve test çözme ortamı yaratacaktır. En sevdiğiniz ders çalışma platformu olmak için sürekli gelişen bir yapıya sahiptir.

DersSaati.Net Herkes Tarafından Kullanılabilir Mi?

DersSaati.Net, öğrenciler ve öğretmenler tarafından kullanılabilir.5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerine uygun olarak hazırlanmıştır. Tüm konular ve testler müfredata uygun olarak, uzman bir kadro tarafından hazırlanır. Sizin tek yapmanız gereken, istediğiniz yerden ve istediğiniz zamanda DersSaati.Net sitesini ziyaret etmektir. Öğretmenler için de özel olarak hazırlanan test oluşturma modülleri ile hızlı bir şekilde pdf formatında testler hazırlanabilir. Hazırladığınız testleri indirme seçeneği ile öğrencilerinize sınıfta yapacağınız sınavlarda kullanabilirsiniz. Aileler de üye olarak çocukları için sorulara göz atabilir ve birlikte çalışma ortamı sağlayarak, çocuğunuzun eğitim sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

DersSaati.Net‘te Hangi Dersler Vardır?

Sistemde 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıfa uygun olarak dersleri ve test çözümleri vardır. 5. sınıflar için fen, matematik, türkçe, ingilizce ve sosyal bilgiler dersleri bulunur. 6. sınıflar için de fen, matematik, türkçe, ingilizce ve sosyal bilgiler dersleri bulunur. 7. sınıflar için de aynı dersler bulunur. 8. sınıflar için fen, matematik, türkçe, ingilizce ve inkılap tarihi testleri bulunur. Kendi sınıfınıza göre seçip, istediğiniz zaman test çözmeye başlayabilirsiniz.

https://derssaati.net

Yorum Ekle