Davulcu’ya Dut Dibinde Çay içmeye Davet…

Amasya’mızın yetiştirdiği başarılı ve çalışkan bürokratlarından Gençlik ve Spor Bakanlığı Denetin Başkanı Hasan Davulcu ilimize yapılan spor yatırımlarındaki gayret ve çabaları ile dikkat çekiyor.
İlimize spor tesislerinin yapılmasından dolayı memnuniyet duyuyor, gayret ve çabalarından dolayı sayın Davulcu’yu tebrik ediyoruz.
İlimizin takımı Amasyaspor FK uzun yıllar sonra nihayet profesyonel lige çıktı, maçların başlamasına kısa bir süre kala müsabakalarını oynayacağı 12 Haziran stadyumu bakıma alındı ve il genelinde Amasyasporun maçlarını oynayacağı bir saha kalmadı. Merzifon, Suluova ve Taşova’da sahalar var ama Merzifon hariç maalesef profesyonel müsabaka oynanacak standartta değiller.
Taşova ilçe stadyumu 1986 yılında toprak zemin olarak yapıldı, 1990’lı yıllarda dönemin il genel meclis üyelerinden Celal Keleş’in gayretleri ile çim zemin yapıldı, daha sonra ise hiçbir özelliği olmayan yağmur yağdığı zaman ıslanılan bir portatif tribün yapılmasından sonra 25 yıldır hiçbir çivi çakılmayan bir spor tesisi olarak hizmet bekliyor.  Ha geçen yıl her tarafı açık olan tesisin etrafına kamera sistemi kuruldu. Bizi en çok üzen konu ise İl spor müdürlüğünün aklında Taşova diye bir yerin olmamasıdır. Ayrıca Taşova’da Kredi  Yurtlar Kurumu  (Yüksek  okul  öğrencileri için öğrenci yurdu) en acil halledilmesi gereken önemli bir sorun.
Yapılan her yatırımdan mutlu oluyoruz, Sayın Davulcu zaman zaman sosyal medya hesaplarından il genelinde yapılan spor yatırımlarını paylaşıyor, biz de “bize yok mu?” diye eleştiriyoruz.
Şunu belirtmek gerekir ki Amasya’nın ilçe stadyumları standartlara uygun hale getirilmeli ve ihtiyaç halinde takımlarımız buralarda maçlarını oynamalı çevre illerde maç oynamak için gezmemeli.
Taşova’nın spordaki başarılarını da anlatmaya gerek duymuyoruz
Aslında bu konularda konuşulacak çok konumuz var, Taşova olarak sayın Hasan Davulcu’yu ilçe stadyumumuzda meşhur Dut ağacının altında semaver çayı içmeye ve sohbet etmeye davet ediyoruz…

Yorum Ekle