Çılkıdır köyünde inşaat başladı

16 Mayıs 2021  günü yayınladığımız aşağıdaki haberde Çılkıdır köyüne taşınan Mustafa Ateş’in dramını dile getirmiştik:   ”Çatısı akan bu kerpiç evde aylardır yaşayan insanlarımız var.

Çılkıdır köyüne Köy Muhtarı Mustafa Arslan’ın davetiyle yeniden giderek aylardır evine kavuşamayan Mustafa Ateş abimizin çekmiş olduğu sıkıntıya yakından tanık olduk.

Mustafa Ateş 55 yaşında ve pandemi döneminde İstanbul dan köyüne gelmek zorunda kalmış. Hamallık yaparak evini geçindiriyor. Maalesef eşiyle burada kalmak zorunda. Tavanı akan belki seksen yıllık kerpiç bir ev..

Şimdi Mustafa Abi ve eşini yeni yaptırılacak evine en kısa zamanda kavuşturabilmek için elbirliğiyle destek olmalıyız.

Siyasilerimiz, stk lar ve duyarlı insanımızla Mustafa abinin yüzünü gülümsetmeliyiz.

Konuyla ilgili bilgi almak isteyen gönüllülerimiz İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir ve Çıldıkır Köyü Muhtarı Mustafa Arslan’dan ve Taşova Gazetesi’nden detaylı bilgiye ulaşabilirler.”

Konuyla alakalı Dernek Başkanı Kasım Alper Özdemir şu açıklamayı yaptı:  ”Daha önce paylaşım yaptığımız derme  çatma kerpiç bir evde ailesiyle yaşayan Mustafa Abimiz için İyilik Hareketimiz elbirliği ile yeni evine taşınması için mücadeleye devam ediyor.

Yıllarca Hamallık yaparak yaşayan ve köyüne dönmek zorunda kalan bu ailemiz inşallah bundan sonra daha güzel ve sağlıklı bir evde yaşasın istiyoruz.
Bu güçbirliği için el uzatan gönül dostlarımıza ve Almanya’dan İyilik Hareketi gönüllü üyelerimizden Yılmaz Güney’e de ayrıca teşekkür ediyoruz.”

Yorum Ekle