Amasya İtimat

ÇAYDİBİ KASABASININ TAŞOVAYA BAĞLANMASI KONUSUNDA TOPLANTI YAPILDI

     Nüfusu 2000’in altında kalan 10 beldemizden biri olan ve ilçemize 6 kilometre uzaklıktaki Çaydibi kasabasının ilçemize bağlanması konusunda bir toplantı yapıldı.

     14 Eylül 2008 Pazar günü teravih namazı sonrası Çaydibi Belediyesi binası önünde başlayan toplantıya Taşova Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz, İl Genel Meclisi üyesi Gönül Hayati Özkan, CHP İlçe Başkanı Selahattin Gür, Belediye Meclis Üyeleri Ali Özer, Ahmet Binici, Avukat Nail Eren, Çaydibi Belediye Başkanı Salih Aşçı ve Belediye Meclisi üyeleri ve Çaydibi kasabası halkı katıldı.
      Toplantının açılış konuşmasını yapan Çaydibi Belediye Başkanı Salih Aşçı; “Çaydibi Belediyesi Meclisi salt çoğunlukla Taşova’ya katılma kararı aldı ama Çaydibi halkının kararı çok önemlidir” dedi.
Sırası ile söz alan CHP İlçe Başkanı Selahattin Gür, İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan, gazetemiz adına ahmet Günaydın, Avukat Nail Eren, Belediye Başkanı Mustafa KorkmazÇaydibi kasabasının ilçemize bağlanmasının avantajlarını anlattı.
       Çaydibi halkının görüşlerini açıklaması esnasında sert tartışmalar yaşanan toplantıda Çaydibi’nin ilçemize bağlanması  konusu Taşova Belediye Meclisinde görüşülecek  olup, konu ileriki günlerde netlik kazanacak.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.