Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

3 Ekim 2019 Perşembe günü ilçemizde Camiler ve Din Görevlileri Haftası düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

Saat 17.00’de Müftülük salonunda düzenlene etkinlik saygı duruşunda bulunulması istiklal marşının okunması ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Müftü Mahmut Bektaş yaptığı açılış konuşmasında;

“Din görevlisi görev yaptığı sürece yer yüzünde Allah’ın huzurunda secde etmeyen tek bir fert kalmayıncaya kadar islamın hakim kılınması yolunda kendini görevli hissediyorum diyen insandır. Programımız hayırlara vesile olsun”  dedi.

Programda; Camiler bizim hayatımızda yer alan, bize ebediyet duygusu ve  baktığımızda Rabb’imizi hatırlatan, ona secde ve dua ettiğimiz mübarek yerlerdir diyen Amasya Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu;

“Bizim medeniyetimizde cami vardır. Ecdadımız şehirleri oluştururken önce o şehrin sembolü olacak cami yaparlardı. Ayrıca ecdadımız cami ve kamu binaları yaparken uzun ömürlü taşları, kendilerine ev yaparken ise faniliği temsil eden kerpiç kullanmışlardır. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve din görevlilerimiz olmasa bu görevi merdiven altlarından yetişenler yapacak ve camilerimiz farklı dernek ve cemaatler arasında pay edilecek. Zor şartlar altında görev yapan din görevlilerimizin değerini bilelim diyerek Camiler ve Din Görevlileri haftasının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Merzifon Müftüsü Mustafa Altun’un Camiler ve Hayat konulu konferansı ve emekli olan Taşova Müftülüğü personellerine hediye verilmesi ile sona  eren programa  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Taşova Müftüsü Mahmut Bektaş, çevre ilçe müftüleri,Kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle