ÇAM VADİ AÇILDI, ÇAMLITEPE MESİRE YERİ  HAZIRLANIYOR..

Taşova Çamlık tepe mesire yeri Taşova’da faaliyetlerini sürdüren Çam Vadi Turizm Ltd. şirketi sahiplerinden Ersoy Kahraman ve TAŞDEF Başkanı Hasan Sevran tarafından sezona hazırlanıyor.
2020 yılında Amasya,Taşova ve bölge halkına hizmet verecek olan
Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ve ilçemiz Belediyesi ile birlikte Herizdağ eteklerinde yapılan Çamlıtepe mesire yerinin ihalesi 6 Eylül 2019 günü yapılmıştı.
Toplu yemekler, festivaller, Piknikler, düğün, nişan gibi eğlenceler için hizmet verecek olan mesire alanında gençlere yönelik spor oyunları ve ailece gezilebilir güvenli bir ortam vadisi olarak hizmet verecek.

Amasya Orman İşletmesi tarafından mülkiyeti Maliye Hâzinesi adına Orman Genel Müdürlüğüne ait olan ve Taşova Belediyesine Mesire Yeri olarak işletilmek üzere 29 yıllığına kiraya verilen, Güvendik mevkii Devlet Ormanı niteliğindeki 9,33 hektar yüzölçümlü Kır Lokantası, Yöresel Ürünler Satış Üniteleri, Kamelyalar, Piknik Masaları ile diğer donatılardan oluşan Şehir Ormanının, D Tipi Şehir Ormanı Vaziyet/Gelişim/Gelişme ve Yönetim Planı çerçevesinde, kiracısı tarafından yatırım yapmak kaydıyla ve işin şartnamesinde belirlenen şartlar dâhilinde, 10 (on) yıl süre ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35. maddesinin (c) fıkrasına göre Açık Teklif (Artırma) usulü ile ihalesi yapılarak kiraya verilmişti.

Amasya Erbaa kavşağında emekliler çeşmesinden itibaren 93 dönümlük alanda Yöresel Ürünler Satış Üniteleri, park ve bahçeler, kır düğün salonu ve mescid gibi yaşam alanlarının oluşturulacağı Çamlıtepe mesire yeri, Çam Vadi Trabzon ekmeği ve unlu mamüller bölümü hizmete girmiş olup, diğer bölümlerin inşaat çalışmaları sürüyor.

Çam Vadi Turizm Gıda Tarım Sanayi ve Tic. Ltd. Şirketi, aylık: 2 bin altıyüz, yıllık: 31 bin ikiyüz lira karşılığında 10 yıllığına almıştı.

Yorum Ekle