Amasya İtimat

BU İLÇENİN GELECEĞİ BUNLAR!

Haber ve Fotoğraflar: Serdoğan Sıvacı

Kendileri küçük olmasına rağmen başarılarıyla dikkat çeken Atatürk Ortaokulu öğrencileri rekor üstüne rekor kırıyor.

Taşova Atatürk Ortaokulu öğrencileri okul sporları puanlı atletizmde yıllardır sürdürdüğü şampiyonluğu kimseye kaptırmıyor. 8-10 Mayıs tarihleri arasında Erzincan’da 14 ilin katılımlarıyla yapılan puanlı atletizm müsabakalarında Amasya’yı temsilen katılan Taşova Atatürk Ortaokulu atletizim takımı, yarışmaları takım halinde 4’üncü olarak tamamladı.

10 bin nüfuslu bir ilçede büyük başarıya imza atan küçük sporcular daha öncede 8 yıl sürdürdükleri birincilik serisini 9 yıla çıkarmıştı.

Müsabakalar sonunda, uzun atlama branşında 14 yaşındaki Hüseyin Yağız Meşe grup 1.’si, gülle atma branşında 14 yaşındaki Enes Mirza Yeniceli grup 2.’si, 5×80 bayrak yarışında takımca grup 4.’sü olarak 14 takım içerisinde kendilerine kürsünün üstünde yer buldu.

Yaptığımız haberlerle çocukların mutlu olduğuna her seferinde şahit oluyoruz.. Bu zamana kadar öğrencilere ve öğretmenlerine verilmiş bir “Teşekkür” ya da “Başarı” belgesi yok.. 9 yıldır gerek Amasya’da gerekse gruplarda ve hatta Türkiye şampiyonasında ilçemizin adını gururla temsil ediyorlar.. Gelin bu çocuklar yok olmasın. Çocuklarımız bu ilçenin geleceği. Hep beraber bu çocuklarımıza ve öğretmenimize sahip çıkalım.

Yorum Ekle