Boraboy Göl Gazinosu İşletmeciliği Davası karara bağlandı…

Boraboy kasabasının 2014 yılında köye dönüşmesi ile muallakta kalan Boraboy gölü ve Göl gazinosu işletmeciliği çözüme kavuşmuş ve Belediyenin kapanması ile Samsun Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğüne devredilen Boraboy gölü ve gazinosu işletmeciliğini ihale ile  Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği İktisadi İşletmesi almıştı.

2013’de Tabiat Parkı ilan edilen ve bölgemizin en güzel mesire yeri olan Boraboy gölünün işletmeciliği konusunda dernek ile muhtarlık arasında ihtilaf oluşmuştu.

Boraboy köyü muhtarlığı ve Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği İktisadi İşletmesi  arasındaki dava Samsun İstinaf mahkemesinden çıkan karar ile sonuçlandı.

Boraboy Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama;  Boraboy Muhtarlığı (köy tüzel kişiliği)  ile Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği İktisadi İşletmesi  (göl işletme) arasındaki mahkeme süreci,  Samsun İstinaf mahkemesinden çıkan karar ile  Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği İktisadi İşletmesi  Boraboy Göl İşletmesinin 24 yıllığına kiracısı olduğu tescillendi.

Yorum Ekle