BitTorrent Coin Geleceği İle İlgili Yorumlar

Piyasaya 2018 yılında katılan Bittorrent coin, en büyük dosya paylaşım protokolü sahibi BitTorrent ve TRON ortaklığı ile ortaya çıkan bir kripto para birimidir. Peki, BTT token olarak da geçen kripto para biriminin çıkış amacı nedir? Hangi alanlarda kullanılacak? BTT Coin hangi borsalarda listelenecek? BTT Coin geleceğininin 2022 yılı değerleri ne olacak? Bittorrent BTT ile ilgili merak edilen tüm soruların cevabını vermeye çalışacağız.

BTT coin in yapmış olduğu ICO’yu, kripto paralar ile ilgilenen herkes hatırlar. Toplamda 20 milyon dolar yatırım alan ICO 2017 yılının en büyük yatırım toplayan projeleri arasında yer alıyordu. Sonrasında Finance Launchpad üzerinden halka açık bir şekilde satışa sunulduğunda 15 dakika içerisinde toplamda 7 milyon dolar satış rakamlarına ulaşılmıştı. BTT coin’e olan rağbet o kadar fazla oldu ki borsanın teknik arızalar vermesine ve bazı yatırımcıların bu sorunlar nedeniyle alım yapamamasına sebep oldu. Bu yüzden mağdur olan yatırımcılar için farklı bir AirDrop düzenlendi.

BTT olarak geçen kripto para birimini olan ilgi sadece bu seviyelerde kalmadı tabii ki. Devam eden bu ilgi sayesinde 10x seviyelerini geçen kripto para birimi hakkında detaylı bilgilere geçelim.

BitTorrent Token BTT Nedir?

BitTorrent ağı, dünya üzerindeki en büyük ve ilk merkezi olmayan ağlardan birisi olma özelliğin taşıyor. BTT ise TRON platformu ile geliştirilmiş olan TRC-10 blok zinciri yapısını kullanan, BitTorrent ağıyla uyumlu bir şekilde çalışması amacıyla tasarlanmış olan bir kripto para birimidir.

BitTorrent, BTT Coin ile birden çok proje geliştirmeyi planlıyor. Ancak bu kripto paranın ilk kullanım alanı, tahmin edeceğiniz üzere dosya paylaşım ağı oluyor. BitTorrent ağında bir dosyaya erişebilmek için her biri küçük parçalar halinde olan peers eşlerine ihtiyaç duyuluyor. Bunları kendilerinde barındıran kullanıcılara ise seeds ismi verilmektedir.

BitTorrent Speed Sistemi

BTT para biriminin bu derece benimsenmesinin altında yer alan sistemlerden birisi de BitTorrent Speed sistemidir. Sisteme yıllar sonra eklenen bu özellik ile BitTorrent kullanıcıları, dosya indirmelerinde kuyruklarda sıra beklememek ve dosyaları daha hızlı bir şekilde indirmek amacıyla birbirlerine daha fazla ödeme yapmak zorundalar. Böylece de “Seeds” ismi verilen dosyayı barındıran kullanıcılar, dosyayı ağ üzerinde çok daha uzun süreler tutuyorlar. Böylece daha fazla BTT kazanıyorlar.

Düşünüldüğü zaman bu şekilde merkezi olmayan dosya paylaşım ağları üzerine geliştirilmiş birçok blok zinciri projesi var. Ancak hiçbir projenin arkasında BitTorrent gibi bir kullanıcı topluluğu olmadığı için böyle bir başarıya erişemediler.

BTT Nasıl Satın Alınır?

Yatırım amaçlı olarak BTT satın almak isteyen kullanıcılar, popüler olan birçok kripto para borsasından faydalanabilirler. BTT listeleyen popüler kripto para borsalarından bazıları şunlardır; Binance, Huobi, Bittrex, Kucoin, Hotbit, Paribu…

BitTorrent Token (BTT) Teknik Analiz

Piyasada bulunan birçok kripto para birimine göre nispeten eski olan BitTorrent token, arkasında yer alan ağ sayesinde büyük ilgi uyandıran kripto para birimleri arasında bulunuyor. Yatırım yapmak isteyen kişiler için bittorrent geleceği 2022 ve 2024 yılında gelebileceği seviyeleri tahmin edebilmek adına öncelikli olarak basit bir teknik analiz aşamasına değinmeliyiz.

Bittorrent fiyatları son zamanlarda oldukça düşüşe geçti. Coin haberleri incelendiğinde de bu durum açık bir şekilde görülebiliyor. Yazının hazırlandığı tarih olan 30.01.2022 tarihinde btt coin fiyatının 0.0022 dolar seviyelerine gerilediğini görebiliyoruz. Son bir yıl içerisinde coin fiyatı en düşük 0.00037$ olmuşken, en yüksek 0.014$ civarlarına çıkmıştır. Kripto paranın piyasa değeri ise şu anda 2,260,797,115$ olarak görülmektedir.

BTT Coin Geleceği

BitTorrent coin geleceği yani BTT hakkında birçok olumlu ve olumsuz yorum ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle olumsuz yönde fiyat tahminleri veren kaynakların tokenın arkasında bulunduğu BitTorrent ağının güvensizliğinden yakındığı görülebilir. Olumlu yönde tahminlerde bulunanlar ise uzun vadeli olarak düşünüldüğünde oldukça başarılı olabilecek ve ciddi büyüklükteki bir topluluğa sahip olunduğunu belirtmektedir.

Bu açılar göz önüne alındığında yatırım amaçlı BTT tercih etmek isteyen yatırımcıların iyi bir şekilde düşünmeleri gerektiği sonucu çıkabilir. Kripto paranın grafikleri incelendiğinde 2021 yılının başlarında ciddi bir yükselişe geçtiği ancak kısa bir süre sonra düşerek seviyelerine koruduğu görülmektedir. Aynı zamanda büyük bir topluluk tarafından kullanıldığı için sürekli olarak küçük dalgalanmaların görüldüğünü de unutmamak gerekir.

Kaynak: https://www.hepkredi.com/bittorrent-coin-gelecegi-btt-yorumlar/

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Ekle