BİK TEMSİLCİ SEÇİMİNDE HEYECANLI YARIŞ…

Basın İlan Kurumu (BİK)’nun 32. Dönem Genel Kurulu’nda 2 yıl süreyle görev yapacak olan Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Seçimlerinde kazanan isimler Mehmet Ali Dim, Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün oldu.

 

 Anadolu gazetelerini temsilen 2023-2025 yılları arasında Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda görev yapacak 3 üyenin belirlendiği seçim, 26 Ocak 2023 Perşembe günü Ankara Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda yapıldı.

 

Seçimlere BİK Genel Müdür Cavit Erkılınç, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir ile Türkiye’nin dört bir yanından gazeteciler cemiyet ve dernek başkanları ile oy kullanacak gazetelerin temsilcileri katıldı.

Atatürk ile aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan genel kurulda BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç, tüm adaylara başarılar diledi.

6 adayın yarıştığı bölümde söz alan Akdeniz Bölgesi adayı Mehmet Ali Dim, sorunları bildiklerini ve çözüm için göreve talip olduklarını söyleyerek, destek isterken, diğer adaylar da söz alarak konuşma yaptılar. Toplantıya gazetemiz adına Ahmet Günaydın katıldı.

Adayların aldığı oylar:

Seçimlerde Mehmet Ali Dim 355 oy alarak en çok oy alan isim olurken sandıktan Tahir Gülebak’a 346, Mehmet Ergün’e 321, Ümit Babacan’a 320 oy, Yusuf Ziya Çakır’a 307 ve Erdoğan Erişen’e 303 oy çıktı.

 

 

Mehmet Ali Dim “Verdiğimiz her sözün arkasındayız, telefonumuz 24 saat açık, bizlere ulaşabilirsiniz. Her noktada sizlerin sorunlarını çözme noktasında sizlerle birlikte bu mücadeleyi veremeye ant içtik. Kazanan diğer arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum” dedi.

 

 

Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevine seçilen diğer isimlerde, kendilerine destek veren tüm delegelere ve Basın İlan Kurumuna teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 .

 

 

Yorum Ekle