Amasya İtimat

Belediye Başkan Yardımcısı Aydoğan’ın Açıklaması

Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Haber sitemizde yayınlanan sokak hayvanları ile ilgili yayınlanan haberin hemen akabinde sitemiz editörünü telefonla arayarak bir açıklama yaptı. Duyarlılığı ile ilgili kendisine teşekkür ediyor, Başkan Yardımcısı Aydoğan’ın açıklamasını ve gönderdiği resimleri aynen  yayınlıyoruz:

“Bu alanda oluşturulan besleme aparatlarına günlük yiyecek bırakılmakta,kontrol edilmekte,hayvanların doğal ortamda beslenmelerine ve yaşamalarına imkan sağlanmaktadır.Buna ilave olarak, gönüllü hayvanseverlerimizin de destekleri ile annesiz bırakılan yavrulara süt ve hazır yem desteği verilmektedir.

Bu alana ilave yeni besleme aparatları da imal edilmekte. Hazır olduğunda belirlenen bu alanın devamına yerleştirilecektir.

Bununla beraber, bu sorun yıllardır varken ve yeni değilken,on yıllardır barınak oluşturulamamış iken, bu sorun önemsendiğindendir ki, belediye olarak duyarlılık ve farkındalık oluşması için çaba sarfedilmekte, yerleştirilen uyarıcı levhalar ve besleme aparatlariyla sokak hayvanlarına karşı hep birlikte,merhamet bilinci ortaya koyarak, öncelikle terketmeden sahip çıkmak,oluşacak imkan ve fırsatlarla da en kısa sürede,bu canlıların daha sağlıklı doğal ortamlarda yaşamalarına yerler hazırlanması hedeflenmektedir. Bu ve benzer olumsuzluklar istismar edilmeden bilgisiz, fikir oluşturmadan, çözüm odaklı ve yapıcı yaklaşımlarla, daha iyisini , güzelini gerçekleştirmek herkes için insani ve vicdani bir sorumluluktur.”

Yorum Ekle