Amasya İtimat

ATATÜRK ORTAOKULUNDAN ATLETİZMDE BÜYÜK BAŞARI

Atatürk Ortaokulu öğrencileri  7-8 Martta Amasya’ da yapılan Atletizm İl finallerinde ilçemize 3 kupa kazandırdı.

Öğrenciler Amasya 12 Haziran Stadyumun da kısa ve uzun mesafe koşuları, yüksek atlama, uzun atlama, cirit, gülle, fırlatma topu dallarında ilimizin değişik okullarından gelen kalabalık bir öğrenci   grubuyla yarıştılar.

Okul Sporları Atletizm dalında Amasya’da Küçük Kızlar, Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler dallarında yarışmalarda Atatürk Ortaokulu öğrencileri Küçük Erkekler ve Yıldız Kızlar dallarında İl  Birinciliği, Küçük Kızlarda İl İkincisi olarak ilçemize 3 kupa kazandırmışlardır.

Son beş yılda atletizmde değişik kategorilerde almış oldukları başarının yanında Atatürk Ortaokulu Atletizm takımının Yıldız Kızları  üst üste almış olduğu 5 il birinciliği kupası ile kırılması güç bir rekor elde etmiştir.

Uzun süredir ilçemiz stadyumun da ve okul bahçesinde Beden Eğitimi Öğretmeni  Okan Aydın nezaretinde çalışmakta olan öğrenciler bu sonuçlarla Atatürk Ortaokulu nu ve ilçemizi Küçük Erkekler ve Yıldız Kızlar kategorilerin de ilimizi bölge finallerinde temsil etme hakkını kazanmışlardır.

Yorum Ekle