Asım için yazdılar, “UÇTUN YİNE DELİ GÖNÜL”

23 Temmuz Perşembe günü bir İkindi namazı sonrasında toprağa verdiğimiz, İlçemizin yetiştirdiği genç değerlerden Asım Gültekin’in adına “UÇTUN YİNE DELİ GÖNÜL” isimli bir kitap 16 Nisan 2021 Cuma günü yayınlandı.

Birçok gönle dokunmuş olan Rahmetli Asım Gültekin Abimizi bizler çok severdik, uzun yıllar GENÇ’te Yayın Kurulu’nda bulundu, birçok yazı katkısı oldu.

Vefatının ardından, özlem dolu hüznün gölgesinde, vefa hisleri eşliğinde, onun adına bir kitap hazırlama isteği doğdu gönlümüzde. Özellikle gençler yazılarından daha çok istifade etmeliler diye düşündük. Bir de, nasıl bir yürek taşıdığına dair şahitliklerin derli toplu bir şekilde kayda geçmesini arzu ettik. Bu dileğimizi ailesiyle paylaştığımızda, memnun oldular, kabul ettiler, biz de hemen kolları sıvadık ve kitap Ramazan ayına yetişsin diye üstün bir gayretle çabaladık. Nitekim, hamdolsun yetişmiş de oldu..

“Uçtun Yine Deli Gönül” ismi, yazılarından birinin başlığı idi. Her dem uçan, taşan ve kabına sığmayan deli gönle sahipti Asım Abi, bu ifade tam da rahmetliyi yansıtıyor diye, kapağa taşımış olduk.

Kitabın ilk bölümünde, rahmetli Asım Gültekin’in kendi yazıları yer alıyor.

İkinci bölümde ise hakkındaki şahitliklere yer vermiş olduk.

Kitabın editörlüğünü yapan Furkan Özkul’a; kapak tasarımcısı Semih Taneri’ye, iç mizanpajı hazırlayan Şaban Muslu’ya, şahitlikleri derleyen Salih Yüzgenç’e, çizimlerini kullanma izni veren Yusuf Kot’a hususen teşekkür etmek isteriz. Onların özenli ve vefakâr çalışmaları vesilesiyle her şey çok daha kolay oldu.

Dileriz bu kitap nice gençle buluşur, elden ele gezer, okuma gruplarının teveccühüne mazhar olur.

Kitabı kolay bir şekilde temin etmek için 0538 481 78 33 numaralı telefona mesaj atmanız kâfidir, gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

Son olarak şunu da belirtmek isteriz:

Bugüne kadar Aşina Kitap’tan çıkan kitaplarda hiçbir ticari kaygı güdülmedi, yazarlarımız birer yüce gönüllülük örneği olarak teliflerini GENÇ Derneği’nin faaliyetlerinde kullanılmak üzere bağışladılar. Bu kitap ise bir vefa ve hürmet kitabıdır bizler için. Asım Abimiz hasbî/hesapsız yaşadı, buna şahidiz, biz de bu vefa hediyemizi hiçbir hesaba dahil etmeden, satışlardan elde edilecek gelirleri merhumun evlatlarına takdim edeceğimizi açık yüreklilikle belirtmek isteriz.

Bahtı açık olsun, hayırlı ve mübarek olsun.

www.asinakitap.com

Yorum Ekle