ARTIK ÇAYLAR TELSİZLE İSTENİYOR.

 Taşova’da  yıllardır kullanılan diafon sistemi yerine telsizli sistemini kullanmaya başlayan çay ocağı işletmecisi Süleyman Doğan  büyük ilgi görüyor.


 


        9 Yıldır Çay ocağı çalıştıran Süleyman Doğan ilçemizde bir ilki gerçekleştirdi. Çınar Altı Çayevi, müşterilerin çay siparişlerini, diafon yerine telsizle  en kısa sürede müşterilerine ulaştırıyor. Bu sayede çay evinin siparişleri artıyor.


      Diafon sistemindeki aksaklıklardan yakın Çınar altı Çayevi işletmecisi Süleyman Doğan, merkezde 17 adet telsizle müşterileriyle haberleştiğini söyledi.


       Doğan, “Diafon kabloları zamanla dış etkenler nedeniyle aşınıp kopabiliyor. Bu nedenle biz de yeni ve ileriye yönelik bir çalışma istedik. Telsiz sistemi sayesinde kopma, ses kesilme olmadan rahatça ve net bir şekilde müşterilerimizin sesini duyabiliyoruz. Hem de  müşterilerimizde birbirleri ile konuşabiliyor.Ayrıca teknolojiye ayak uydurmuş oluyoruz. Bu sayede müşteri sayısını ikiye katladık.” dedi.


       Teslis sisteminin 3 kilometre uzaklıktan çekim gücü olduğunu açıklayan Doğan, uzak yerlerdeki müşterilerimize çayları bisikletle götürüyoruz.”Bu sistem bana 2 bin TL’ye mal oldu” diye konuştu.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.