ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ve DİN GÖREVLİLERİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ve DİN GÖREVLİLERİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI

Kaymakamımız Engin Uysal “Eğitim-Öğretime Her Zaman Önem Verdik ve Vermeye Devam Edeceğiz”

Taşova İlçe Müftülüğünce her ay gelenekselleşen ve 15/08/2013 günü yeni Müftülük Toplantı Salonunda gerçekleşen Ağustos ayı olağan toplantısına köy ve kasabalarda görev yapan imam-hatip ve müezzin kayyumlar ile Kaymakamımız Engin Uysal ve Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici ve meslek dersleri öğretmenleri de katıldılar.

Taşova Müftü Vekili Hüseyin Aytaş başkanlığında yürütülen toplantıda konuşan Kaymakamımız Engin Uysal “Eğitime çok önem veriyoruz. Bu amaçla Kaymakamlığımızca TEDES (Taşova Eğitimi Destekleme) Projemizi uygulamaya geçirmiş, eğitime katkısı olacak birçok etkinliğe kapı açmıştık. Geçen yıl Anadolu İmam Hatip Lisesi etüt salonlarında yükseköğretime hazırlık kursları düzenlemiş ve sıkı takibini yapmıştık. Çalışmanın ürünlerini gözle görülür bir şekilde alıyoruz. Diğer okullarımızdaki gibi Anadolu İmam Hatip Lisemizin ÖSYS sonuçları da bizleri memnun etti. Bu sene de yine daha tecrübeli bir şekilde öğrencilerimizi bir üst öğrenim kurumlarına ve geleceğe hazırlayıcı çalışmalarımız devam edecektir.

Anadolu İmam Hatip Lisemizin üniversiteye bakan yönünün dışında bir de din hizmetlerine bakan yönü de vardır. Bu yüzden İlçemiz Müftülüğü din hizmetlerini yürüten arkadaşlarımızla işbirliğinin önemi üzerine Anadolu İmam Hatip Lisesinin yönetici ve meslek dersleri öğretmenleri de bu alanda neleri yapabilirizi konuşmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere toplantıya iştirak etmişlerdir. Geçmişi kurcalamadan, geçmişte yaptınız-yapmadınız tartışmasına girmeden, bundan sonra din eğitimi alanında neleri yapabileceğinizi konuşmanızın yararlı olacağını düşünüyorum. Toplumda, özellikle karanlık odakların kullanımına müsait gençlerimizin dini eğitimine ve doğru din eğitiminin değerine inanan biri olarak bu alanda elinizden geleni yapmanızı istiyorum. Müftülüğümüz ile İmam Hatip Lisemiz birbirini tamamlan iki kurumumuzdur, sizden daha çok gayret etmenizi istiyorum.” dedi.

Daha sonra Kaymakamımız katılımcılarla vedalaşarak toplantıdan ayrıldı.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürümüz Ali Öker de geçen yıllarda yaptığı çalışmaları ve bundan sonra da yapacaklarını özetleyerek Müftülüğümüz çalışanlarının yardımına ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdi. Okulumuzun her zaman yanında olmalarından memnuniyet duyduklarını belirten okul müdürü Ali Öker bundan sonraki dönemlerde de Mesleki uygulama ve yeterlilik sınavlarına hazırlık konularında, Diyanet İşleri Başkanlığı sınavlarına kaynak temininde ve aklımıza gelmeyen birçok konuda öğrencilerimize faydalı olmalarını temenni ettiklerini söyledi.

Toplantıyı, konusuna hakim bir ruh haliyle yöneten Taşova Müftü Vekilimiz Hüseyin Aytaş ise, bu sene Taşova Seyyid Nureddin Alpaslan Yatılı Kız Kuran Kursu’nu faaliyete geçireceklerini belirterek bu konuda da katılımcıların yardımlarına ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Bu değerli kurumumuzu halkımıza tanıtmanızı istiyorum. Yarının Taşova gençlerinin anneleri olacak hanım kızlarımızın bu kurumlarda Kuran eğitimi almalarını istiyoruz. Bu yörenin insanları, Nureddin Alpaslan Hazretlerinin torunları, doğru tanıtılırsa mutlaka bu kurumumuza sahip çıkacaklardır, diye düşünüyorum, dedi

Bu arada katılımcılara sitemini de dile getiren Müftü Vekilimiz Hüseyin Aytaş, hala Yatılı Kız Kuran Kursumuzun kapısını bile bilmeyen imam hatip kardeşlerimiz var. Bu bizi üzüyor, samimiyetle bu işi herkes omuzlasın istiyorum, dedi.

Kısaca toplantıya iki konu damgasını vurdu: Birincisi İmam Hatip Lisesine, ikincisi yarının hafız kızlarını yetiştirecek olan Taşova Seyyid Nureddin Alpaslan Yatılı Kız Kuran Kursu’na sahip çıkılması.

Toplantıya katılan imam-hatip ve müezzin kayyumlar da görüş ve düşüncelerini sundular. Neler yapılması gerektiği konuları konuşulduktan sonra toplantı Müftülük personellerinin tatlı ve çikolata ikramıyla sona erdi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberATANAN POLİSLERE VEDA YEMEĞİ
Sonraki haberEngin Özdemir son yolculuğuna uğurlandı
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovapdfhaber05?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581