AMASYA’DA 5 YILDIZLI OTEL ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, göreve geldiği günden itibaren hayallerdeki turizm kentini yaratmak için çalışıyor. Sarı, belediyenin arsasını satın alarak Amasya’ya kazandırdığı alan üzerine kurulacak 5 yıldızlı marka otelin çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirtti.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şehre kazandıracağı ismini dünya markası Hilton’dan alan otel ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere Amasya’ya gelen Hilton Otelleri Danışmanı Ahmet Bilgin, Hampton by Hilton Samsun sahibi Tunahan Sarıtaşlı’yı belediyede misafir etti. Bir süre sohbet ettiği misafirleri ile belediye merkez binasına yapılacak ve HİLTON GRAND ismini taşıyacak olan otel ile ilgili fikir alışverişinde bulundular. Konuklarını ağırlayan Sarı’ya burada Başdanışman Ahmet Yenihan, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin, Mimar Serhat Öztürk ve diğer yetkililer eşlik etti. Otel yapımında izlenecek yol, işin bitirilmesi, hizmete açılması ve işletilmesi konusunda konuların konuşulduğu toplantıda konuşan Başkan Sarı, Amasya Belediyesinin yeni yerine taşındıktan sonra otel çalışmalarının hızlanacağını söyledi.

KAZANAN AMASYALILAR OLACAK

Amasya’da bir hayali daha gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Sarı; “Kültür merkezimize taşınıyoruz. Bazı birimlerimiz taşındı, alt katlarını arkadaşlarımız tadilat yaparak böldüler. Üst kısmına bir kat attık. Yakın zamanda belediyemizi boşaltıyoruz. Başkanlık makamını da eski yerine ( Zabıta Binası) götürüyoruz. Bu fikirler herkese hoş gelmeyebilir. Ama emin olun bunun sonunda kazanacak olan Amasyalılardır. Oteli olanlar bu durumu abest bulabilir. Ama emin olun 5 yıldızlı otelin yapımı ile onun da otelinde yer kalmayacaktır. Bu şehrimize turizm gelecektir. Bu şehre turist gelecektir. Bu şehir yabancı para ile tanışacaktır” dedi.
Hilton Otelleri Danışmanı Ahmet Bilgin, Hampton by Hilton Samsun sahibi Tunahan Sarıtaşlı ise Amasya için çok yararlı bir kararın verildiğini, kurulacak otelin Amasya’nın turizmine büyük katkı sağlayacağını ifade ederek Başkan Sarı’yı tebrik etti.
Haber: Sinan HARMANCI

Yorum Ekle