AMASYA ZANA KÖPRÜSÜNDE PATLAMA….videosu

           ZANA KÖPRÜSÜNDE PATLAMA
         9 Nisan 2012  Pazartesi günü saat 15:30’da  Amasya kent merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Çiğdemlik köyü Zana Köprüsü üzerinden  sivil askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatılan bomba nedeniyle ilk belirlemelere göre 1 askerin şehit olduğu ve 6 askerin de yaralandığı belirtildi. Patlamanın şiddetinden sivil askeri aracın  parçaları  olay yeri inceleme ekibi  tarafından metrelerce uzaklardan toplandı.

       Vali Abdil Celil Öz’den ilk açıklama; Çiğdemlik köyüne bir hırsızlık olayıyla ilgili giden jandarma aracının, Zana Köprüsü mevkiinden geçişi sırasında meydana gelen patlamada, Bir erin şehit olduğu  6 askeri personelin de yaralandığını söyledi. 
      
     PATLAM İLE İLGİLİ SON BİLGİLER:

        Patlamada şehit olan er Murat Erdem’in, Kayseri nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.
Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi’nde tedavileri süren yaralıların ise Astsubay Başçavuş Cafer Şahin (33), uzman çavuş Deniz Ergen (33), er Arslan Şişman (21), Astsubay Çavuş Osman Cantürk Göl (29), er Sıddık Sezer (22) ve er Tayfun Demirel (21) oldukları belirtildi. Yaralılardan Astsubay Göl’ün ameliyat edildiği, diğer yaralı askerlerin durumunun iyi olduğu bildirildi.

     Amasya Valisi Abdil Celil Öz’ün Açıklaması:
“Bir astsubayımız ameliyatta. Doktorlarımız yoğun bir şekilde müdahale ediyorlar. Doktorlarımız seferber halde astsubayımızı kurtarmak için çalışıyor. Bölgede güvenlik tedbirleri alındı. Bölgede bu saldırıyı gerçekleştiren hainlerin peşine düşülecek, gereği yapılacaktır. Bu terör maşaları mutlaka cezalarını bulacaktır, terörle mücadele konusundaki çalışmalar ülkemizde olduğu gibi bölgemizde de devam ediyor.”
Vali Öz, patlamanın ilk belirlemelere göre yol kenarındaki duvarın üzerine tuzaklama şeklinde yapıldığını bildiklerini belirterek, ”Bomba uzmanlarımız ve olay yeri inceleme ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Teknik detayı bilgi aldıkça değerlendiririz” dedi

Yorum Ekle