Amasya İtimat

AMASYA RUMELİ BALKAN TÜRKLERİ KONGRESİ YAPILDI BAŞKANLIĞA HÜSEYİN YAZICI SEÇİLDİ

Amasya Rumeli Balkan Türkleri Derneği olağanüstü kongresi’ni Eyüp Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleştirdi.


Kongreye önceki dönem dernek başkanı Abdullah Güzel ve Yönetim Kurulu katılırken, divan kurulu başkanlığını Taşova Gürsu Köyü Dernek Başkanı Durmuş Gegin yaptı. Divan kurulu üyeliğini ise Eyüp Belediyesi Kültür Müdür Yardımcısı Aydın Genç ile Taşova Çevre Köyleri derneği Kadın Kolları Başkanı Hatice Yetkin yaptı.


Kongreye tek liste ile katılan Hüseyin Yazıcı divan kurulu başkanınca konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Yazıcı Amasya Balkan Türkleri Derneği’nin çok farklı bir yapıya sahip olduğunu, bu farkın yakın zamanda yapacakları hizmetlerle hissedileceğini belirtti. Yazıcı Selanik gezisinden de bahsederken, “Derneklerin ne için kurulduğunu ve anlamını Yunanistan’a gidince daha iyi anladım” dedi


Daha sonra kürsüye gelen Başkan Abdullah Güzel, “inşaallah çok daha güzel işler olacak. Amasya ve Taşova bir çok güzelliğe Balkan Türkleri’nin çalışmaları ile imza atacak. Ben başkanlığımda olduğu gibi bundan sonrada aynı heves ile çalışmaya devam edeceğim.” Dedi.


Karşılıklı soruların ve önerilerin dile getirildiği kongrede oylamaya geçildi ve Hüseyin Yazıcı tüm oyları alarak Amasya Rumeli Balkan Türkleri Derneği’nin yeni Başkanı oldu.


 Amasya Rumeli Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Yazıcı’yı ve Yeni Yönetim Kurulunu kutluyor, başarılar diliyoruz.


 


Derneğin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:


Yönetim Kurulu Asıl üyeleri:


Hüseyin Yazıcı, Müsli Söyler, Kasım Alper Özdemir, Arif Özdemir, Kemal Yeniceli, Kemal Binici, Metin Önal, 


Denetleme Asıl üyeleri ise:


Abdullah Güzel, Yüksel Temel, Hasan Temur

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.