Amasya Günlerinden geriye kalanlar…

Yıllardır şiirleri, kitapları ve konuk olduğu televizyon programlarındaki duruşu ile beğeni toplayan Kasım Alper Özdemir,  yurdun dört bir yanında yüzlerce etkinliğe imza atarak Amasya ve ilçemizi tanıtmaya devam ediyor.

Özdemir, yıllardır Almanya, İsveç, Danimarka, Norveç, Yunanistan ve Makedonya’ya kadar bir çok ülkede farklı etkinlikler, imza günleri ve konserlerle Amasya ve ilçemizi Avrupa ülkelerinde duyurdu.

Özdemir, Amasya Dernekler Federasyonu ADEF’in  Amasya Tanıtım Günlerinin birinci gününde açılış sunumu ve organizesini  başarı ile yaparak Amasya Protokolünden de tam not aldı.

Amasya Günlerini değerlendiren Özdemir; ”Amasya Günleri İstanbul gibi büyük bir metropolde memleket tanıtımı için çok önemli bir etkinlikti. Bütün ilçelerimiz ve özellikle Taşova bu günlere renk kattı. Biz Amasyalıyız ve memleketimizin tanıtımı için elimizden gelen ne varsa yapmaya her zaman hazırız ve bize verilen görevi de layıkıyla yaparız. ADEF Başkanı Saim Diken ve Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın bu etkinliklerin gerçekleşmesinde emekleri inkar edilemez. Amasya Valimiz Dr. Osman Varol’un da katılımı çok önemliydi ve bu etkinlikler kendi kültürümüzü yaşama yaşatma fırsatını bizlere verdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Ekle