AMASYA BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK BİR HİZMET DAHA..

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı.. “Gasilhanemizde vatandaşlarımız, cenaze işleri için hiçbir ücret ödemeyecek. Tüm cenaze işlerini belediyemiz üstlenecek.

Gazetecilerle basın toplantısında bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Vatandaşların cenaze masraflarının (kefen, yıkama, mezar açma ve defin) belediye tarafından karşılanacağını kendilerine aktardı.

‘CENAZE MASRAFLARINI BELEDİYE KARŞILAYACAK’

Halkın üzüntülü zamanlarında acılarını hafifletilebilmek adına böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Başkan Sarı açıklamasında;

“Amasya halkı olarak ekonomik seviyesi yüksek olan bir toplum değiliz. Artık vatandaşlarımızın ekonomik durumunu sorgulamadan cenaze işlerinde (kefen, mezar açma ve defin) kendilerinden hiçbir ücret talep etmeyeceğiz. Bundan sonra bütün hizmetler ücretsiz olarak belediye personellerimiz tarafından yapılacaktır” diye konuştu.

SARI:
MEZAR KAZMA İŞİNİ DE BİZ ÜSTLENECEĞİZ’

İmkânlar ölçüsünde ileri ki süreçte mezar kazma hizmetinin de belediye tarafından karşılanmasının düşünüldüğünü söyleyen Başkan Sarı, açıklamasının devamında; “Bu anlamda Amasya şehrinde bulunan mezarlıklarımız ve gasil hanemiz de her türlü cenaze masrafları belediyemiz tarafından karşılanacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Amasya Belediyesi Web sayfası

Yorum Ekle