Ak Parti’nin kuruluşunun 16. yılında M. Selim Şahin Basın Açıklaması yaptı

27 Ağustos 2017 Pazar günü yapılacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe kongresi öncesinde  Ak Parti eski Gençlik Kolları Başkanı Selim Şahin ilçe başkanlığı için aday olduğunu  açıkladı.

27 Ağustos 2017 Tarihinde yapılacak Adalet ve Kalkınma Partisi Taşova İlçe kongresinde İlçe Başkanlığına adaylığımı kamuoyuna saygıyla duyuruyorum. Değerli Taşovalı büyüklerim ağabeylerim ablalarım kardeşlerim ve değerli dava arkadaşlarım:

İki bin yıllık devlet geleneği olan bir milletiz. Bu köklü geleneğin bazı sırları vardır. Milletimizin bu sırrı düşmanlarımızca çözülmüş. Sizinle bildiğimiz şeyleri beraber hatırlamak istiyorum: “Her Türk asker doğsa da tabiatı komutanlıktır. Her bir er hakanlığa layıktır’’. Sır, düşmanlar tarafından Kore savaşında çözüldü. Düşman, Türk birliğinin komutanını öldürürsek birliği dağıtırız tezinden hareketle, hep komutanı öldürülmeye çalışmış, öylede yapmışlar ama bir türlü Türk birliğinin dağılmadığını görmüşler. Sonra öğrenmişler ki o sır, komutan öldüğünde, asker ocağına ilk adım atanın, bir sonra ki adım atanın komutanlık yaptığıdır. Birliğin dağılmamasının sırrı buydu… Kısacası Türk milletinin her bir ferdi hem erdir hem de komutandır. Bu açıdan baktığımızda her parti üyesi hem bir askerdir hem de kendi genel başkanlığını doğal olarak temsil eder. Bu açıdan benim adaylığım doğal bir adaylıktır. Partimin ilçe başkanlığının doğal adayıyım. Ak Parti ilçe başkanlığı adaylığımı açıklamamın doğal sebeplerinden başka, kimlik, ehliyet ve liyakat ölçüleri açısından sebepler var. Adaylığımın kişisel sebepleri dışında; ilçe bazlı ve ulusal bazlı sebeplerini siz ilçemizin büyükleri, küçükleri ve dava arkadaşlarıma saygıyla paylaşmak istiyorum.

Kişisel sebeplerim;
Biliyorsunuz ki AK PARTİ kurulduğundan beri, ne kadar Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı, bizim ifademizle Reis sevdalısı olduğum herkesin malumudur. Bu sevdama ilçemizde itiraz edecek bir fert dahi çıkmayacaktır. Particiliğimden çok Reisçi kimliğimle ön plana çıkmış ve tüm siyasi başarılarımın gerekli enerjisini reisten almıştım. Birinci adaylık sebebim, sözde değil özde reisçi kimliğimdir.

İlçe bazlı sebeplerim;
Şimdi ülkemizin geçtiği hassas bu dönemde reisin 2019 hedeflerine ulaşılması açısından acilen olağanüstü düzeyde etkin ve verimli hazırlıkların yapılması gerekmektedir. İlçe bazlı sebeplerin bir tanesini açmak isterim: İlçemizi merkez ve köyler diye ikiye ayıracak olursak, referandumda köyler %63 merkez ise %53 oy aldı. Kıyası, kendi şartlarına göre yapmak gerekirse Taşova gibi Reis sevdalısı bir yörede, beklenti çok yüksekti. Köylerle merkezi kıyasladığımızda aradaki fark köylerde ilçe teşkilatının olmamasıydı. Demek ki, ilçe teşkilat başkanlığımız reisi temsil edememektedir. Eğer edebilselerdi merkezinde en az köyler gibi %63 olması gerekirdi. Acilen merkez ve köylerin farkı kapatılmalıdır. Liderimizin metal yorgunu derken kastettiği şeyin bu oluşan fark olduğu açıktır.

İlçemizde partimizi temsil ve reise bağlılık noktasında taşıdığım temsil kabiliyetim metal yorgunları tarafından anlaşılmıştı: böyle olsa gerek ki 2010 yılında büyük bir şeref duyarak dahil olduğum AK Parti İlçe Gençlik Kollarında bir yıl başkan yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 2011 yılında başarılı bir çizgi yakalamamdan dolayı büyüklerimin uygun görmesiyle ilçe gençlik kolları başkanlığına getirildim.

2014 yılında, büyük bir psikolojik baskı ile görevim bitirildi. Bu süre zarfında partimizin çeşitli kademelerinde onlarca sahada görev aldım ve görevlerimi başarı ile tamamladım. Ne var ki gençlik kolları başkanlığı ve diğer görevlerimin bir çoğu AK Parti genel merkezinde teşkilat çalışmalarını takip takip edilen AK-BİS sisteminden silinmiş olduğunu teessürle öğrendim. Ayrıca görev yaptığım süreçte başarılı faaliyetlerimin yazılı olduğu partimiz karar defterinin imha edilmiş olduğunu da öğrendim.

Selim Şahin’i karalama ve itibarsızlaştırma çalışmalarının sebepleri neydi diye düşündüğümde şöyle bir gerçeklikle karşı karşıya kaldım: Kamuyonun bildiği üzerine 17-25 Aralık 2013 öncesinde hain paralel devlet yapılanmasıyla ilgili mücadelem başlamıştı. Sonraki süreçte doğal olarak da FETÖ ile mücadelede Taşova’da ilk akla gelen isim oldum. Vatanım için verdiğim mücadeleden gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emirleri doğrultusunda Taşova’daki bu yapıyla ilgili biriktirdiğim tüm dokümanları yargıya taşımıştım. Taltif beklerken bu mücadelemden dolayı aksine hedef haline getirilmem ve itibarsızlaştırılmaya çalışılmam metal yorgunlarının bir hedefiydi. Bu sebepler ilçe başkanlığı adaylığımı zaruret haline getirmiştir.

Eğer Selim Şahin’in partiden izleri klavye oyunları ile silinmek isteniyorsa bunun sebebi metal yorgunlarının çeliğe su verilmiş Selim’in kişiliğinin genel merkezce görülmesini engellemektir. Bunun yanında ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerini gören ‘’Şahin’in uzağı gören bakışlarının önüne bariyer çekilme’’ çabasıdır. Ne silinirse silinsin ne imha edilirse edilsin ben Selim Şahin olarak halkımızdan başka güç tanımadım. Hep halkımıza inandım ve güvendim. Partideki başarılarımın ve Fetö mücadelesinde aldığım mesafenin sebebi budur. Bu çabalar adaylığımı gündeme taşıdı. Bundan sonra tribünlere perde gererek oynayan metal yorgunları gibi değil, partimizin davasını sahada layıkıyla yüceltmeye çalışan genç bir ilçe başkanı olarak görevime devam etmek istiyorum.

Neticede Reisin halka hizmet davasına omuz vermek için yola çıkmış bulunuyorum. Artık Taşova için iri olacağız, diri olacağız, birlikte Taşova olacağız. Bu arada ‘’Siyasi geçmişimde ki adelet, siyasi geleceğimde ki adaletin teminatıdır’’ Ulusal bazlı sebeplerim: Resin dediği gibi; “Teşkilatlar, belediyeler eğer ‘bizim dava’ idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir. Zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum. Kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı da atsınlar. Zira artık yanlışlara, hele hele bedeli ödenemeyecek yanlışlara tahammülümüz yok. Çünkü, 2019 kırılma noktasıdır, bunu böyle bilesiniz.”

Başarının başarısızlık olması, ancak daha büyük başarı ortaya çıktığında gerçeklik kazanır. Önümüzde 2019 gibi kritik bir hedef olmasaydı ilçemiz mevcut yönetiminin başarısızlığını tolere edebilirdim. Er olarak davama hizmetim devam edebilirdi. Ama ilçe başkanlığı metal yorguna düşmüştür. İlçenin siyasi gidişatına el koymak ve ilçemizin siyasi olarak önünün acilen açılmak zorunluluğu doğmuştur. 2019 hedefi ciddi bir dönüm noktasıdır. Ve bu hedefe ulaşmak için adaylığıma ihtiyaç olduğu anlaşılmaktadır. Tüm küskünler, tüm gençler, tüm Taşova sevdalıları ve dava arkadaşlarımla yeni dönemi başlatmak için yola çıktım.

2019 hedefine ulaşmak için, korkutucu olmayan herkesi kucaklayan bir faaliyet süreci yaşamamız gerekiyor. İlçemizde müthiş bir kutuplaşma ve küskünler ordusu oluşmuştur. Halkımızı ev ev gezip 2019 seçimleri için teşkilatı harekete geçirecek, hazırlıkları tamamlayacak ve tüm Taşova’lıları kucaklayacak bir iradeye ihtiyaç görülmektedir. Değerli Taşovalı büyüklerim ablalarım gençler ve değerli dava arkadaşlarım: Sizleri üstad Necip Fazıl Kısakürek’in şiiri ile selamlıyorum, bundan sonra ilçemizin siyasi olarak önünü açacak tüm gerekli ve yeterli çalışmaları tamamlamaya sizleri davet ediyorum:

Kırılır da bir gün bütün dişliler,
Döner şanlı şanlı çarkımız bizim.
Gökten bir el yaşlı gözleri siler,
Şenlenir evimiz barkımız bizim.
Yokuşlar kaybolur çıkarız düze,
Kavuşuruz sonu gelmez gündüze,
Sapan taşlarının yanında füze,
Başka alemlerle farkımız bizim.
Kurtulur dil, tarih, ahlak ve iman,
Görürler nasılmış, neymiş kahraman,
Yer ve gök su vermem dediği zaman,
Her tarlayı sular arkımız bizim.
Gideriz nur yolu izde gideriz,
Taş bağırda, sular dizde gideriz,
Bir gün akşam olur bizde gideriz,
Kalır dudaklarda şarkımız bizim.

Necip Fazıl Kısakürek Buradan son olarak 2019 hedefleri için, tüm ilçe başkanı adaylarımıza sesleniyorum: Hiçbir şey bilmiyorsanız kopya çekin. Liderimizi kopya çekelim. Sıkıştığınız yerde o nasıl yapıyor ne yapıyor bakın. Yolunuz açılacaktır… Teşkilat başkanı olduk diye kibirlenmeyeceğiz. Halktan geldiğimizi ve halka döneceğimizi unutmayacağız. Hayatın meyvesi hayırla anılmaktır.

M. Selim Şahin
Taşova AK Parti İlçe Başkanı Adayı

Yorum Ekle