Amasya İtimat

65 BİN DEV ÖĞRENCİDEN TAŞOVA AĞAÇLANDIRMA PROJESİ: FİDAN DİKME TÖRENİ

65 BİN DEV ÖĞRENCİ TAŞOVA’MIZI AĞAÇLANDIRDI

Orman Haftası ve Ağaç Bayramı etkinlikleri kapsamında Taşova’da öğrenciler tarafından fidan dikimi yapılarak “65 Bin Dev Öğrenci Ormanı” kuruldu. Faaliyetle ilgili olarak 31 Mart 2010 Çarşamba günü ağaçlandırma çalışmasının yapıldığı Taşova Boğadamı mevkiinde bir program yapıldı. Programa Amasya Valisi Halil İbrahim DAŞÖZ, İl ve İlçe protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Sağlık Meslek Lisesi folklor ekibi bir folklor gösterisi yaptı. Taşova Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri orman ve çevre konulu şiirler okudu ve bir öğrenci 65 Bin Dev Öğrenci Projesi İlçe Proje Kurulu adına bir konuşma yaptı. Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT “Telli Kavak” isimli şiiri seslendirdi. Protokol konuşmalarının ardından öğrenciler ve katılımcılar tarafından 65 Bin Dev Öğrenci Ormanına fidan dikimi yapıldı.

Ağaçlandırma ve fidan dikimi esnasında Amasya Valisi Sayın Halil İbrahim DAŞÖZ İlçe ve okul proje kurulu üyeleri ile öğrencilerden 65 Bin Dev Öğrenci Projesiyle ilgili bu güne kadara yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı .Öğrencilerle karşılıklı diyalog kuran Sayın Valimiz proje kapsamında Taşova’da yapılan çalışmalardan ve faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti ifade etti. 65 Bin Dev Öğrenci Projesi ile ilgili bugüne kadar yapılan projenin amaçlarına uygun ve memnuniyet verici çalışmalardan dolayı İlçe Kaymakamına, İlçe Milli Eğitim Müdürüne, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederken, vatandaşlarımızın da proje çalışmalarına destek olmaları gerektiğini belirtti.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.